ENİS TİMUÇİN’İN YENİ KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ENİS TİMUÇİN’İN YENİ KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

İNSANIN EN BÜYÜK SIRRINI ÇÖZEN KİTAP “KATMANLAR (SEN KİMSİN?)” ÇIKTI!

Kadının sistemini ve varoluşsal yolculuğunu anlattığı ilk eseri Ruhlarınız Hatırlayacak ile büyük beğeni toplayan, aynı zamanda dünyanın ilk dijital devleti Birleşik Dünya Devleti’nin de kurucusu olan yazar Enis Timuçin, ikinci eserinde sınırları daha da zorlayarak bilinen bütün varoluşsal paradigmaları sarsacak şekilde okurlarını yepyeni bir yaşam amacıyla tanıştırıyor ve varoluşun gizem ve şifrelerini irdeleyerek insanlığa farklı bir gerçekliğin kapısını aralıyor.

CENNET VE CEHENNEMİN ÖTESİNDEKİ SIR

Katmanlar’ın, varoluşsal gerçekliğin bilgisini insanlığa sunduğunu aktaran Timuçin, eserle ilgili olarak: “Katmanlar, kutsal kitapların ve kadim metinlerin satır aralarına gizlenen varoluşsal bir sırrı deşifre eden bir kaynak, cennet ve cehennemin ötesindeki asıl yolculuğa açılan bir eşiktir. Okurken, bugüne dek bildiğinizi sandığınız her şeyin aslında daha büyük bir gerçeğin örtüsü olduğunu fark edecek ve sizi size anlatan bu eserin hayatınıza olan pozitif katkısıyla çok farklı bir gerçekliğe doğru evrileceksiniz.” ifadelerini kullandı. 

KİTAP SİS PERDESİNİN ARDINDA NETLİK ARAYAN PEK ÇOK KONUYA AÇIKLIK GETİRİYOR

Tuba Bekiroğulları imzalı kapak görseliyle, içerdiği bilgiler kadar dış tasarımıyla da dikkat çeken Katmanlar (Sen Kimsin?) ile ilgili olarak Timuçin: “Eser, insan varlığının bu dünyada anne rahmine düşmeden önceki altı yaşam evresinin, öldükten sonra geçeceği yedi yaşam evresinin ve şu anda içinde bulunduğu yaşamın ne olduğunu anlatırken, bir sis perdesinin ardında netlik arayan pek çok konuya da açıklık getiriyor. Neden başka değil de bu bedende, bu ailede, bu coğrafya ve koşullarda doğduk? Reenkarnasyon gerçekte nedir? Cennet ve cehennemin ötesinde bizleri ne bekliyor? İnsan bir sonraki yaşamını kendi iradesiyle nasıl şekillendiriyor? LGBTQ+ bireylerin gerçekliği ne? Doğmadan önce neredeydik ve nasıl yaşıyorduk? Bu ve çok daha fazlasının yanıtını Katmanlar’da bulabilirler.” şeklinde konuştu.

TİMUÇİN: “NE ALIŞILAGELDİK BİR KİTAP NE SIRADAN BİR OKUMA DENEYİMİ”

Katmanlar’ın alışılageldik bir kitap olmadığını ve sıradan bir okuma deneyimi vadetmediğini belirten yazar Timuçin: “Katmanlar’ı okuyacak olanlar; ruhun, nefsin, beynin, evrenin, paralel evrenlerin, doğanın, canlıların, pozitifin, negatifin, görünen ve görünmeyen her şeyin yaradılışsal bilgisiyle yeni bir bilinç seviyesine yükselecekler. Katmanlar hem birey olarak her birimizin hem de insanlık olarak hepimizin kaderini etkileme potansiyeline sahip. Onu okurken inandığınız her şeyi derinden sorgulayacak ve garip bir şekilde ruhunuzun bildiği ve okurken hatırladığı bu gerçeklerle bir daha hiçbir olgu ve olaya aynı gözle bakamayacaksınız.” ifadesini kullandı. 

Anahtar Kelimeler:
Türk spor turizmine oryantiring branşının katkısı artıyorÖnceki Haber

Türk spor turizmine oryantiring branşını...

Gözlüğe yakın, işitme cihazına uzağızSonraki Haber

Gözlüğe yakın, işitme cihazına uzağız

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!