Avusturya, düzensiz göçle mücadele kapsamında doğu sınırlarındaki asker sayısını artıracak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Avusturya, düzensiz göçle mücadele kapsamında doğu sınırlarındaki asker sayısını artıracak
Avusturya’da iktidar, Macaristan, Slovakya ve Slovenya sınırlarında düzensiz göçle mücadele kapsamında görevlendirilen asker sayısının artırılacağını duyurdu.
Burgenland

İçişleri Bakanı Karl Nehammer ve Savunma Bakanı Klaudia Tanner, düzenledikleri ortak basın toplantısında, göç ve sınır güvenliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nehammer, Avrupa Birliği'nin (AB) ortaya koyduğu göç düzenlemelerinin düzensiz göçmenlere karşı etkisiz olduğunu ileri sürerek, özellikle Macaristan sınırında yaşanan gelişmeler nedeniyle halihazırda doğu sınırlarında hizmet veren asker sayısının yakın bir tarihte 1000'den 1400’e çıkartılacağını söyledi.

Bu konuda AB’den gerekli yardımı alamadıkları belirten Nehammer, ülkede artan Afgan topluluğuna işaret ederek, Avusturya ve Almanya’nın "AB’nin Afganistan problemini" çözemeyeceğini savundu.

Savunma Bakanı Klaudia Tanner de Macaristan sınırında bu yıl 200 insan kaçakçısının yakalandığını, bu nedenle başta bu bölge olmak üzere Slovakya ve Slovenya sınırlarındaki asker sayısının 2 bine kadar çıkartılabileceğini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye, Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nı 2'si altın 8 madalyayla tamamladıÖnceki Haber

Türkiye, Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyona...

Dünya şampiyonu güreşçi Selvi İlyasoğlu, Muğla'da çiçeklerle karşılandıSonraki Haber

Dünya şampiyonu güreşçi Selvi İlyasoğlu,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!