Semra Binay

Semra Binay

Mail: semra@breakingnews.com.tr

Setlerdeki aşk boşanmalara sebep oluyor.!!

Günümüzde Türkiye ve dünyada boşanma oranları hızla artış göstermektedir. Ünlüler dünyasında ise boşanmalardaki bu hız daha fazla görülmektedir.. Tabiki her evliliğin dinamiği kendine hastır ama şöhret dünyasındaki belli başlı boşanma sebepleri şu şekildedir; 

YÜKSEK EGO , EVLİLİĞİN ÖMÜR TÖRPÜSÜDÜR; 

Çoğunlukla alttan alınan ve pohpohlanmaya alışkın olan şöhret kişi, ilişkisinde de bunu bekler. Hep kendini haklı görmek, eşinde değersizlik ve mutsuzluk hissi oluşturur. Her iki taraf da ünlü ise kimse kimseyi idare etmeyip, güç savaşına girer. Aynı takımda olmak yerine , birbirini rakip gören çiftin hızla boşandıklarını görürüz. Eğer, bir taraf ünlü ise diğeri  evliliğini devam ettirmek için daha idareci olabiliyor. 

FİLM SETLERİNDEKİ AŞKLAR GERÇEĞE DÖNÜŞEBİLİYOR; 
Setlerde, sahnelerin getirdigi yakınlıklar rol
icabı için  bile olsa  "mış" gibi yapılan yakınlık ve temaslar bir süre sonra gerceğe dönüşerek aldatmalara sebeb olabiliyor. Rol gereği aşk yaşıyor,öpüşüyor,sette saatlerce  vakıt gecirip birbirlerine alışıyorlar. Rolden çıkamayanlar bu aşkı gerçek hayata geçiriyor. 

ŞÖHRET KAYBI; 
Şöhret bir bağımlılıktır. Şöhreti düşüşe geçince evli insanlar bu düşüşten evliliklerini sorumlu tutuyor. Çözülebilecek problemleri Çözmek yerine, bağımlı oldukları şöhreti yeniden elde etmek ve gündem olacak olaylara imza atmak için boşanıyorlar. Şöhret, içinde narsizmi barındırır. Hayranlık, onaylanmak , beğeni, ilgi kendilerini canlı tutar. Şöhret onların besin kaynağıdır. 

KÜLTÜR FARKI;
Her ne kadar aynı camiadan olsalar, benzer yollardan geçiyor olsalar da evlendiklerinde bambaşka kültür ve eğitimde olduklarını görüyorlar.  Ekranda gördüğü büyüleyici karakter, evlendiğinde  sohbet edemediği vasat birine dönüşür. Kısaca, UZAKTAN MİAMİ, YAKINKEN FİLİSTİN. 

ALTERNATİF ÇOKLUĞU
Artık her alanda herşeyin çokça alternatifi olduğu gibi eş/sevgili seçenekleri de arttı. Tanışmak ve ilişki başlatmak, eskilere nazaran çok daha kolaylaştı. Heleki şöhret biriyse bu kişi , çok daha fazla talep görüyor. Durum böyle olunca evdeki eşin, "nazını sorunlarını çekemem dışarda bir sürü var" diyerek  evlilik sorumluluğundan kaçmak için, bazen de bekarlığı özlediğinden boşanmak ister. 

TAŞIYAMAMAK;

Turneler, setler , hayranların ilgisi, yoğun iş temposu, davetler  derken kıskançlık kavgaları artarken, eşlerin birbirleriyle paylaşımları da azalıyor.. Ünlü kişinin şaşaalı hayatı eşine ağır geliyor ve taşıyamıyor . 

EKONOMİK ÇIKARLAR;
Evliliği yasal bankamatik gibi gören kitle , şöhret dünyasında da değişmiyor.. Kredi çektiriyor, borclarını ödetıyor, kendi işini büyütmek için diğerini parasal sıkıntıya sokuyor. Dolayısıyla ekonomik çıkarları uyuşmadığında çiftler, boşanma yoluna gidebiliyorlar.

Yorum Yazın