Son Dakika: Trump'tan yeni açıklama: Suriye'de ateşkese uyuluyor ufak çatışmalar devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Son Dakika: Trump'tan yeni açıklama: Suriye'de ateşkese uyuluyor ufak çatışmalar devam ediyor

Son dakika: ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin teröristlere çekilmek için tanıdığı 120 saatin dolmasına saatler kala Suriye konusuna ilişkin "Ateşkese uyuluyor ufak çatışmalar devam ediyor" dedi. Türkiye'yi bir kez daha tehdit eden Trump, "Eğer Türkiye uygunsuz davranırsa yaptırımlar ve vergiler uygularız" ifadelerini kullandı.

Trump, Beyaz Saray'da Bakanlar Konseyi toplantısı öncesi yaptığı açıklamada Suriye'de ateşkesin devam ettiğini söyledi. Ufak çatışmalar olsa da bunların sayısının çok az olduğunu ifade eden Trump, Türkiye ile anlaşma kapsamında bölgeden PKK/PYD'nin çıktığını ve bunun "akıllıca bir adım" olduğunu belirtti. ABD Başkanı, ayrıca Barış Pınarı Harekatı anlaşmasından önce yaptığı gibi yine Türkiye'yi tehdit ederek şu ifadeleri kullandı: "Eğer Türkiye uygunsuz davranırsa yaptırımlar ve vergiler uygularız."

Trump ayrıca kendisini "Kürtleri yalnız bırakmakla" eleştirenlere de "Kürtlere 400 yıl boyunca bölgede kalacağız diye bir söz vermedik. ABD askerlerini o bölgeden çekmekle akıllıca davrandık" diye yanıt verdi.

"ÇATIŞMALAR NEDENİYLE BİR ÇOK TÜRK HAYATINI KAYBETTİ"

Trump ayrıca "Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız" ifadelerini kullandı. Barack Obama dönemindeki Suriye politikasını da eleştiren Trump, "DEAŞ o dönemde her yerdeydi. Onları ben yakaladım. Sizden ya da sahte alimlerden daha çok şey biliyorum." diye konuştu.

Dünyayı gezen Instagram fenomeni kadın pilotÖnceki Haber

Dünyayı gezen Instagram fenomeni kadın p...

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Hakan Atilla atandıSonraki Haber

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Hakan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!