RUSLAR VE UKRAYNALILAR ANTALYA’DA BULUŞTU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
RUSLAR VE UKRAYNALILAR ANTALYA’DA BULUŞTU

RUS TEKSTİLCİLER ANTALYA’YA AKIN ETTİ..

Türk tekstil ürünlerini dünyaya pazarlayan en önemli organizasyonlardan biri olan Dosso Dossi Fashion Show, Antalya’da gerçekleştirildi. 7 – 12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte, 40 ülkeden yaklaşık 5 bin kişi alıcı, 120 Türk firmasının yeni sezon ürünleriyle buluştu. 


İnsani değerlerin ön planda tutulduğu iş ve tatilin birleştiği büyük bir organizasyona daha imza attıklarını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Katılımcı sektör, marka ve alım heyeti sayısı her geçen yıl artıyor. Bu yıl savaşa rağmen Rusya’dan ve savaş bölgeleri dışındaki şehirlerden gelen Ukraynalılar’ın da katılımıyla başarılı bir etkinliğe ev sahipliği yaptık. Ünlü tekstil markalarının Rusya’dan çekilmesi Türk tekstili için önemli bir fırsat olacak” dedi.

Türkiye’nin en büyük tekstil pazarlama organizasyonu olan Dosso Dossi Fashion Show, Antalya’da rekor firma katılımıyla gerçekleştirildi. Nest Convention Center’da 7 – 12 Haziran tarihleri arasında yapılan Dosso Dossi Fashion Show, bir yandan da ürün grubunu genişletmeye devam ediyor. Şimdiye kadar kadın, erkek, çocuk, ayakkabı ve ev tekstil sektörlerinden markalarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe bu kez “iç giyim” sektörü de dahil oldu. 10 yeni markanın katılımıyla rekor firma sayısına ulaştıklarını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Fuar, pazarlama ağımızda toplam 120 markaya ulaştık. İç giyim sektörünün de dahil olmasıyla 6 ayrı ürün grubu ile 40 ülkeden yaklaşık 5 bin misafiri ağırladık” dedi. 
Kaliteleriyle kendini ispatlamış katılımcı markalarla Rusya başta olmak üzere çevre ülkelerde yıllardır yakaladıkları pazarlama başarısını daha da ileriye taşıdıklarını belirten Hikmet Eraslan, “Geldiğimiz noktaya bakarsak, ülkemiz sanayicisi artık üretimden tanıtıma, kaliteden pazarlamaya kadar tüm alanlarda yüksek kaliteyi sunabilmektedir. Rakip ülkelere göre daha kaliteli, daha farklı ve inovasyona dayalı ürünlerle rekabet gücümüzü artırıyoruz. Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 90 milyon dolarlık rekor ihracat rakamını 2022 yılında daha da artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu fuar sırasında ve sonrasında yıl içinde devam edecek siparişlerle birlikte ciro hedeflerimize başarıyla ulaşacağız” dedi.

RUSLAR VE UKRAYNALILAR
19 yıldır düzenledikleri Dosso Dossi Fasihon Show kapsamında çok büyük bir aile olduklarını ifade eden Hikmet Eraslan, halen devam eden Rusya – Ukrayna savaşına çok üzüldüklerini söyledi. Etkinliklerine katılan herkesin “büyük bir Dosso Dossi Ailesi” üyesi olduklarını söyleyen Hikmet Eraslan şöyle devam etti;
“Business Holiday konseptinde düzenlediğimiz her bir etkinlikte 40 ülkeden binlerce kişiyi ağırlıyoruz. Bu misafirlerimiz içinde Ruslar ve Ukraynalılar önemli bir yer tutuyor. Bu yıl Antalya’ya yaklaşık bin Rus ve savaş olmayan şehirlerde yaşayan 250 Ukraynalı geldi. Ünlü tekstil markalarının Rusya’dan çekilmesi Türk tekstil markaları için önemli bir fırsat olacak. Bu etkinliğimize olan yoğun ilgi bunun bir işareti. Burada Dosso Dossi Ailesi’nin üyeleri olarak yaşanan sıkıntılardan bir nebze uzaklaşarak devam eden hayat içinde birlikte alışverişlerini yapma imkanı buldular. Onlar da savaşın bir an önce son bulmasını arzu ediyorlar.” 

YENİ PAZARLAR 

2022 yılının, Kazakistan ve Özbekistan’da düzenlenecek fuarlar başta olmak üzere yeni pazarlar yaratmak adına bir atılım yılı olacağını söyleyen Hikmet Eraslan, “Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan olumsuz olaylar maalesef ticaretimizi etkiledi. Bunun yaraları sarılırken bir yandan da yeni pazarlar yaratmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıl içinde Kazakistan ve Özbekistan’da birer fuar yapacağız.  Aynı zamanda Afrika pazarını da çok önemsiyoruz. Gana ve Senegal en yoğun müşteri gruplarımızın olduğu ülkeler. Bunların yanı sıra; Gabon, Nijerya, Gana, Etiyopya, Cibuti, Sudan, Kenya ve Cezayir’den de müşterilerimiz gelmeye başladı. Afrika, sadece Türkiye için değil çok yakın gelecekte dünyanın en büyük pazarı olacaktır. Çin’in ve Avrupa’nın yatırımlarıyla hızla kalkınan bir pazar. Biz, Dosso Dossi Holding olarak Afrika’daki yatırım imkanlarını yakından takip ediyoruz. Yeni iş birlikleri, partnerlikler kurmak adına adımlar atıyoruz. Afrika pazarına güçlü bir şekilde girmek çok arzuladığımız bir konu” dedi. 

TURİZM EKONOMİSİNE MODA DESTEĞİ

Düzenlediği moda etkinlikleriyle Türk tekstil ürünlerini dünyaya pazarlayan Dosso Dossi Holding, dijital platform defileleriyle turizm sektörüne de katkı sunmaya devam ediyor. Doğubayazıt, Kapadokya ve Diyarbakır’da düzenlenen ve 50 ülke televizyonlarında gösterilen dijital defile görüntüleri bölge turizm hareketliliğine de büyük destek sağlıyor. Defile görüntülerinin yayınlanmasıyla birlikte gerek iç turizm gerekse yurt dışı turizm yansımalarının olumlu olduğunu belirten Hikmet Eraslan, “Çekilen defile görüntüleri 50 ülke televizyonlarında yayınlanıyor. Yaptığımız başarılı PR çalışmaları sayesinde yurt içinde de çok olumlu dönüşler alıyoruz. Hem Doğubayazıt, hem Kapadokya, hem de Diyarbakır’da yaptığımız çekimlerin turizm ekonomisine olumlu geri dönüşler sağladığını temasta olduğumuz yerel yöneticiler de belirtiyorlar. Bu da bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Malpraktis davalarında tazminatı devletin üstlenmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'deÖnceki Haber

Malpraktis davalarında tazminatı devleti...

ECB, mevcut piyasa koşullarını görüşmek üzere planlanmamış toplantı yapacakSonraki Haber

ECB, mevcut piyasa koşullarını görüşmek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!