İzmir merkezli 12 ilde terör operasyonu: 48 gözaltı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İzmir merkezli 12 ilde terör operasyonu: 48 gözaltı
İzmir merkezli 12 ilde terör örgütlerine müteveccih planlı operasyonda, kontrol sonucu sunulan 51 şüpheliden 48'i yakalandı.
İzmir

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğünün yürüttüğü anket kapsamında, terör örgütleri MLKP, TKP/ML, DSİH ve PKK/YPG'ye müteveccih İzmir merkezli 12 ilde eş anlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 34'ü MLKP, 8'i DSİH, 1'i TKP/ML ve 8'i PKK/YPG terör örgütü üyesi bulunduğu öne sürülen 51 şüpheliden 48'i gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı hasret Gümüştaş, emektar İzmir il başkanları Pınar Türk ile Kerim Altınmakas, 2 avukat, 4 İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı, birisi Şemdinli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde kültür mühendisi ve hoca üzere dizge gruplarından şahısların bulunduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında MLKP terör örgütü ile bağlantı ve iltisakı belirleme edilmiş bulunduğu tamlanan ESP umumi merkezi, İzmir ve İstanbul il binası ile İzmir Bayraklı kaymakamlık bürosu, Etkin Haber Ajansı (ETHA) İstanbul il bürosu, Bilim, Eğitim, Estetik, Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) İstanbul il bürosunda meydana getirilen aramalarda, baş döndürücü sayıda sayısal materyal, yasaklı yayın, örgüte ilgili bulunduğu değerlendirilen belge ve 50 bin liralık dünyalık ele geçirildi.

Öte yandan, gayrı şüphelilerin yakalanması düşüncesince icraat sürüyor.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19 hadise sayısı 1 milyon 278 bini geçtiÖnceki Haber

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19 ha...

Danimarka Kovid-19’un henüz aceleci yayılan çeşidi B117 dolayısıyla ülkedeki tedbirlerin süresini uzattıSonraki Haber

Danimarka Kovid-19’un henüz aceleci yayı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!