HAKAN BULGURLU’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HAKAN BULGURLU’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Bilfen Okulları, farklı meslek gruplarından kendilerine özgü ilgi alanları ve duyarlılıkları olan başarılı iş insanlarını öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor.  Bilfen İlköğretim Kurumlarının Ataşehir Kampüsünde düzenlenen başarı sohbetlerinin bu kez ki konuğu Hakan BULGURLU oldu. Çevre aktivisti olarak bilinen iş adamı, Arçelik CEO’su Hakan BULGURLU iklim değişikliği konusunda öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.  

İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için Everest dağına tırmanan iş adamı Hakan Bulgurlu, Bilfenli öğrencilerle bir araya geldi ve yaşadığı deneyimi anlattı. Küresel ısınma üzerine yaptığı konuşmayla sürdürülebilir bir gelecek için neler yapılabileceği ile ilgili farkındalık yaratan BULGURLU, tamamen İngilizce yaptığı sunumunun sonunda öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Dünyanın zirvesi olarak bilinen, 8 bin 848 metrelik Everest Dağı'na yaklaşık dört hafta sürede tırmanan ve bu tırmanışla nasıl bir farkındalık yaratmak istediklerini öğrencilere anlatan BULGURLU; "Özellikle çevre ve iklim konusunda genç aktivistler artık susmuyor. Bu konu geleceğimizi etkiliyor ve dünyada bu konuda adını bütün ülkelere duyurmuş gençlerimiz var aynı şekilde Türkiye’de de çocuklar ve gençler bu konuda tepkilerini daha net ifade edebiliyor. Sizler de bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmalı ve sesinizi daha fazla çıkartmalısınız." dedi. 

“İklim Değişikliği İle Mücadele İçin Daha Fazla Çaba Göstermeliyiz”

Mevcut tahminler ışığında 2040 yılına kadar küresel sıcaklıkların ortalama 1,5 derece artabileceğinin öngörüldüğüne dikkat çeken Arçelik CEO´su Hakan Bulgurlu, “Küresel ısınma nedeniyle 2100 yılına kadar Himalaya Dağları´ndaki buzulların üçte ikisinin eriyebileceği tahmin ediliyor. Dünyamızın önünde oldukça kısa bir süre var. Bu nedenle, iklim değişikliğinin uzun vadeli etkilerini azaltmak için hızlı davranmalıyız. İklim değişikliği ile mücadele için daha fazla çaba göstermeliyiz. Bugün burada olma nedenim de bu aslında. Siz gençlerin bu konuda daha hassas ve özverili olmanız gerekiyor. Merak etmekten ve değişimden korkmayın. Everest Dağı tırmanışımızın bu konuda farkındalık yaratacağını ve insanları, sorumluluk almaya teşvik edeceğini umuyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Elektronik sigara akciğer nakline yol açtıÖnceki Haber

Elektronik sigara akciğer nakline yol aç...

Ve görüşme başladıSonraki Haber

Ve görüşme başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!