DOĞADAN GELEN BENTONİT MUCİZESİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DOĞADAN GELEN BENTONİT MUCİZESİ

Bentonit Kili nedir?   Bir arındırma yöntemi olarak nasıl etki yapar?

İnsanlığın ilk dönemlerinden beri çeşitli tıbbi amaçlar için kullanılan bentonit kili, Firavun doktorları tarafından iltihap ve yara tedavilerinde, İbn-i Sina tarafından reçetelerde, Fatih Sultan Mehmet döneminde savaş sırasında böcek ısırmaları, yanıklar, yılan sokmaları ve zehirlenmelerin tedavilerinde, 15. yüzyılda tüm Kuzey Avrupa’da veba tedavisinde aktif rol oynamıştır. Özellikle Fatih Sultan Mehmet döneminden itibaren yazılan Osmanlı tıp kitaplarında “Tin-i Mahtum” (mühürlü toprak) adıyla bu şifalı beyaz kilden çokça bahsedilmiş ve bilimsel araştırmalara konu edilmiştir.

Bentonit kili içinde bulundurduğu yüksek negatif iyon gücü ile bedenimize zararlı ağır metal, radyasyon, toksik kimyasallar, virüs ve bakterilerin atılımını yan etkisi olmadan sağladığını birçok araştırma bize göstermiştir. Çalışma mekanizması ise çok basittir. Bu bahsettiğimiz zararlı patojenlerin hepsinin dış yüzeyi pozitif iyon gücüne sahip olduğu için fiziksel çekim kanunu ile bentonitkilinin nano parçacıkları (kendi doğal yapısı nano parçacıklıdır) bu patojenleri çekip boşaltım sistemi ile dışarıya atmaktadır. Bentonit kili bu özelliği ile diğer doğal Şelasyon yöntemlerinden farklılaşır. Sadece zararlıyı seçip, etrafını sarıp bedenden atabilme özelliği bentonit kiline özgüdür.


Bize en çok sorulan sorulardan bir tanesi bağırsak florası ile ilgili oluyor. Biliyorsunuz bağırsaklarımızın önemi günümüzde yeni yeni anlaşılıyor ama  Hipokrat MÖ 300’lü yıllarda “Her hastalık bağırsakta başlar” demiştir. Son zamanlarda  katıldığımız birçok kongre oldu, Türkiye’nin önemli tıp insanlarını bir araya getiren Şelasyon Kongresi, Toksitite Kongresi, Homeopati, Alzheimer Kongresi gibi önemli kongrelerde doktorlarımızın hem fikir olduğu nokta bağırsak sağlığının tüm beden sağlığı için önemli olduğuydu.

Bağırsak florası bu kadar önemliyken florayı koruyan bir detoks yöntemi seçmek çok  önemli. Detoks yolu ile hem bedeni arındırmak hem de floramızı zenginleştirmek istiyoruz bunu da bentonit çok iyi bir şekilde destekliyor. Peki nasıl yapıyor bunu? Floramızı oluşturan iyi bakterilerin dış yüzey iyonik gücü nötrdür yani bentonit kilini tükettiğinizde bağırsağınızda bulunan örneğin Candida ya da parazite etki ederken yararlı floraya dokunmaz. Bu ayrımı yapabildiği için de bedenimiz sadece zararlı olandan arındırılabilir.

Yine çok sorulan sorulardan bir tanesi de BentonitKilinin içilmesiyle ilgili… Bentonit kili eğer uygun şartlarda üretilip, radyoaktivite ve mikrobiyolijiktestleri periyodik olarak yapılıyorsa içilebilir. Aynı zamanda katkı maddesi olarak gıda kodeksinde E558 kodu ile yer almaktadır. Yurt dışında özellikle Amerika, Almanya gibi ülkelerde detoks için ve bir çok hastalıkta destekleyici olarak kullanılan bentonit kili Türkiye`de yeni bir yöntem olsa da önemli doktorlarımız ve bir çok sağlıklı yaşam merkezi tarafından kabul görmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Bugün Türkiye’de 1000’e yakın doktorumuz tarafından kullanılmaktadır.
Detoks dışında faydaları  var mıdır?

Bentonit kilinin kullanım alanları başta arındırma olsa da bunun yanında 60’a yakın iz minerali taşıdığı için mineral takviyesi olarak, PH dengesi sağlamak amaçlı, ağrı ve eklem problemlerinde günümüzde kullanılmaktadır.

Sindirim Sistemi rahatsızlıkları (Reflü,Ülser,Kusma,İshal,Zehirlenme vs)’nda kullanılır.Bağırsak Parazitleininönlenmesinde,Bakteri ,Virüs,AğırMatel,Radyasyon,Kanser hücresi,Toksinlerin yüzey yükü pozitiftir bentonit molekülü yüzey yükü negatiftir mıknatıs gibi birbirlerini çekerler Bentonitzararlıların hepsini içine alır ve hiçbir değişikliğe uğramadan dışkı,idrar ve ter yoluyla vücuttan uzaklaştırır. Bentonit ile bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklara karşı bir kalkan oluşturabiliriz.

Kemik ve Kas Hastalıkları,RomatizmalRahatsızlıklarda, ağrılarda,Cilt rahtsızlıklarında (mantar,sedef,kaşıntı,yara,böcek sokmalarında).

Diş ve Diş Eti temizliğinde,ağız yaralarında.

Bentonit kili, hücrelere oksijen almaya yardımcı olur. Hücreler kendilerine daha fazla oksijen girdiğinde, enerjiniz artar ve vücudunuz kendiliğinden kendini iyileştirebilir, kas iyileştirme geliştirme de dahil olmak üzere hastalıklardan uzak tutulabilir. Vücuttaki kan akışını ve oksijen seviyesini arttırarak vücudu canlandırır ve hücre onarım hızını da arttırır

2005 yılında Uluslararası AMCOL Şirketinin, Avrupa Tıp Konferansında gerçekleştirdiği araştırma sunumunda Londra merkezli araştırma ve test firması olan Retroscreen Viroloji Ltd. İle birlikte yürüttüğü “Nano Bentonitin Virüslere Etkisi” çalışmasında elde ettiği sonuçları paylaşmıştır. Modifiye edilerek geliştirdikleri bentonitlerin, HIV, İnsan Gribi ve Kuş gribi gibi virüslere karşı etkili olabildiğini gözlemlenmiştir. 

Yurtdışında İnfluenza A, B ve C influenza virüslerinin neden olduğu akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için  Bentonit( montmorillonit)  kullanılarak spreylerin ve burun damlalarının hazırlanmıştır.Virüs ve bakteriler Bentonit’e direnç  geliştiremezler.


BENTONİT VE CURCUMİN

Bentonit ilaç etken maddelerini taşıyıcı ( drugcarrier) özelliğinden yararlanılarak  kontrollü etkin madde salımındaki yeni sistemlerin gelişmesinde ilacın tedavi etkinliğinin arttırılması ve aynı zamanda yan etkilerinin en aza indirgenmesi sağlanmaktadır.

Bentonit  ve Curcumin içeren ürünümüz; Bentonitetken maddesi taşıma özelliği sayesinde  ; bağırsak emilimi %1 bile olmayan Curcumin’inemilimini 2000 kat,biyoyararlanımını da 4 kat arttırmıştır.Pubmed’de yayınlanmış olan curcuminile ilgili çalışmalarda Curcumin’in emilim problemi çözülürse Kanser,epilepsi, Alzheimer,kemikerimesi,kolesterol ve trigliserit yüksekliğini düşürmede,ürüik asiti düşürmede,kansermarkerlarını düşürmede,PSA yüksekliğini düşürmede,osteoartrit  tedavisinde yardımcı olduğuna dair çalışmalar mevcuttur.

Türkiye genelinde 20 ye yakın Kanser merkezi  normal tedavilerine gıda takviyesi olarak Bentonitve Curcumin’li Bentonit Sıvı Gıda takviyelerini eklemektedirler tedavi başarılarının arttığını söylemektedirler.

NEDEN CURCUMİN EKSTRESİ KULLANMALIYIZ?

1. Kansere karşı korunma : Curcuma longa ekstresinde bulunan etken maddeler insan bedeninde bir şekilde oluşmaya başlayan kanser hücrelerini tesbit ve yok etme kabiliyetine sahiptirler. 

2. Bu maddeler inflemasyon ve oksidatif stresi nötralize ederler. İnflamasyon ve oksidatif stres, kanser oluşum nedenlerinin başında gelmektedir. 

3. Günlük hayatta karşılaşılan birçok nedenden ve dengesiz gıda alımından dolayı vücudumuzda toksik maddeler birikimi olur. Bunlar vücuda zehirli - zararlı kimyasallar olarak alınır. Genellikle sindirim organlarında barınırlar ve karaciğer fonksiyonları için  engel ve risk oluştururlar (kemoterapik ilaçlar gibi ). Metabolitikdetoksifikasyon hasar görür. Curcuma longa ekstresi araştırma sonuçları bu konuda öne çıkmaktadır. 

4. Otoimmün hastalıklar başta olmak üzere bir çok ciddi sağlık sorununun temelinde, DNA ve hücresel hasarlar, kontrol dışı işleyen metabolik süreçler bulunmaktadır. İnsan bedeninde bir biyolojik saat ve mekanizma olduğundan; bu mekanizmanın uyarılması, hasar tespiti ve hasarın giderilmesi için Curcuminoidler görev alır. 

5. Kanser tedavisi : Dünya genelinde 5000 araştırma sonucu Curcumin’in kanser hücreleri üzerinde ki iyileştirici etkilerini doğrulamıştır. Ayrıca birçok araştırma sonucuna göre; kemoterapi gören hastalara uygulandığında kemoterapik ilaçların gücünü değil, işlevselliğini yani amacını etkin kıldığına dair yayınlar bulunmaktadır. Yani kanser hastalarına uygulanan kemoterapik ilaçların tahmini yararlılık oranlarını %5’lerden %25’lere çıkarması, hastayı karaciğer hasarına karşı koruması ve tedavi sürecini daha rahat ve uzun zaman dilimine yayması açısından tercih sebebidir.

6. Ülkemizde bazı şehirlerde onkologların tavsiye reçetelerine Curcuma longa ekstresi girmiştir. Kemoterapi ve radyoterapi uygulamalarının yanında Curcuma longa ekstrelerini de ciddiye alan uygulayıcılar gerek hastaların genel durumlarında, gerekse ilaç uygulamalarında gözle görülür olumlu sonuçlara ulaşmışlardır. 

7. Sağlıklı ve uzun yaşayabilmek; hastalıklara karşı daha dayanıklı olabilmek, toplum ve ailevi sağlığını koruyabilmek ve sosyal yaşamda daha mutlu olabilmek adına bir çok düşünce ve çaba içerisinde oluruz. Oysa Curcumin ekstresinin bütün bu saydığımız alanlara olan katkısı ve değeri çok geç keşfedilmiştir.

Diğer kullanım şekilleri:

• Vücut uygulama; Cilt yolu ile Şelasyon ve Eklem rahatsızlıkları,ciltproblemleri(yara,mantar,sedef vbg)

• Lokal uygulama: Ağrılar, eklem problemleri ve lokal cilt problemleri ( mantar, sedef vs.),

• Banyo uygulaması: Cilt yolu ile Şelasyon ve Eklem rahatsızlıkları,

• Yüz uygulaması: Yüzde oluşan lekeler ve sivilceler,

• Diş macunu: Günlük kullanımda floridsiz ve katkısız olarak çocuklar için de oldukça güvenli bir uygulamadır.

Bentonit kili ile ilgili dünyada yapılmış ve Pubmedgibi önemli tıbbi yayınların yayınlandığı yerlerde yayınlaşmış bir çok araştırma vardır. Burada bahsedilen tüm bilgiler araştırmalara dayalı bilgilerdir.

Yalnızca ABD’de yıllık 6 milyar dolarlık pazarı bulunan bentonit kili, dünyada üç adet madende en saf haliyle bulunmaktadır. Bunlardan biri, vatanımızda Ünye’deki madenimizde çıkarılarak saf halde ihracatı yapılmak yerine önce işlenmektedir. Bentonit kilini kendi özel teknolojimizle işleyerek içindeki montmorillonitoranını ortalama %95 seviyelerine çıkarabilmekte ve dünyadaki en verimli Bentonit kili haline getirebilmekteyiz. Ayrıca içilebilir bentonit kili ürünümüz için Tarım ve Gıda Bakanlığı’ndan gıda takviyesi ruhsatımız, Sağlık Bakanlığı’ndan ise harici kullanım için peloid izin ruhsatımız bulunmaktadır. Bu ruhsatlarımız sayesinde bentonit kilimiz, ülkemizde 8 yıldır birçok doktor tarafından tavsiye edilmektedir.

Türkiye Bentonit Sanayi için gurur verici bir çok başarıya imza atan ,tamamen yerli sermaye  ile Ünye Madencilik Grup  ve Alya Mineral Sağlık Ltd.Şti. Ar-Ge’ye verdiği önem sayesinde  Bentonitsektöründe uzun yıllardır  Türkiye’de en çok patent başvurusu  yapan , ödüller kazanan Şirketler arasında  yer alıyor.

Alya Mineral Sağlık Ltd.Şti ;  bu sene sağlık alanında ürettiği  Bentonit  ve Curcumin etken maddeli Türkiye’de  çok geniş olarak kullanılan takviye gıda formatındaki marka ürünlerine  FDA onayı alarak  ABD’ye satış hakkı kazandı ve ilk ihracatımızı gerçekleştirdik.ABD’de  40 ‘dan fazla Bentonit firması olduğu halde Firmamızın ürünlerinin kalitesi  daha iyi görülmesi üzerine  ABD pazarında kabul gördük.

Ünye Madencilik Grup ve Alya Mineral Sağlık Ltd.Şti. bu konuda FDA onayı almış ilk ve tek Türk firması olma başarısı göstererek ABD Bentonitpazarına girmiş oldu.
 

Biolog; Gürhan Özgör

Ceo&Genel Müdür

Alya Mineral Sağlık Ltd.Şti.

Merkel, gelecek haftaların İran nükleer anlaşması için belirleyici olduğunu söylediÖnceki Haber

Merkel, gelecek haftaların İran nükleer...

Aşı yaptırmayı ihmal eden Kovid-19 hastası: Aşı olmayan insan kendi katili gibidirSonraki Haber

Aşı yaptırmayı ihmal eden Kovid-19 hasta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!