Dışişleri Bakanlığı Bağdat'taki saldırıları kınadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığı Bağdat'taki saldırıları kınadı
Ankara

Dışişleri Bakanlığından, Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün ve bugün düzenlenen saldırılara ilişkin yapılan açıklamada, "Komşumuz Irak'taki hükümet kurma çalışmalarının uzlaşı temelinde zamanlıca sonuçlanması ülkede kalıcı huzur ve istikrarın temini bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu kritik süreçte ilgili tüm taraflara itidal tavsiye ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Bakanlığın açıklamasında, Bağdat'ta muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölge'yi hedef alan saldırıların endişeyle karşılandığı ve kınandığı belirtildi.

Saldırılarda yaralananlara acil şifalar dilenen açıklamada, "Komşumuz Irak’taki hükümet kurma çalışmalarının uzlaşı temelinde zamanlıca sonuçlanması ülkede kalıcı huzur ve istikrarın temini bakımından büyük önem taşımaktadır. Bu kritik süreçte ilgili tüm taraflara itidal tavsiye ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Türkiye'nin Irak'ta kalıcı güvenlik ve istikrar tesisine yönelik kuvvetli desteğini sürdüreceğinin altı çizildi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün ve bugün muhtelif siyasi parti temsilciliklerini ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölge'yi hedef alan saldırılar düzenlenmiş, 2 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
AB, Ukrayna'ya yönelik siber saldırıyı kınadıÖnceki Haber

AB, Ukrayna'ya yönelik siber saldırıyı k...

BM: Etiyopya'da devam eden çatışmalar insani yardımların ulaştırılmasını engelliyorSonraki Haber

BM: Etiyopya'da devam eden çatışmalar in...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!