Biden, Netanyahu ile telefon görüşmesinde bölgede ateşkesi desteklediğini ifade etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Biden, Netanyahu ile telefon görüşmesinde bölgede ateşkesi desteklediğini ifade etti
ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, bölgede bir ateşkesin sağlanmasını desteklediğini bildirdi.
Washington

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada Biden'ın görüşmede, "Ayırt gözetmeksizin yapılan roket saldırıları karşısında İsrail'in kendini savunma hakkına kati desteğini dile getirdiği" belirtildi.

Biden'ın toplumlararası şiddet ile ilgilenilmesi ve Kudüs'te sükunetin sağlanmasına yönelik çabaları memnuniyetle karşıladığına işaret edilen açıklamada, "Biden, masum sivillerin korunmasını sağlamak için İsrail'i elinden gelen çabayı göstermeye teşvik etti. " ifadesine yer verildi.

İki liderin, İsrail'in Gazze'deki diğer örgütler ve Hamas'a yönelik askeri operasyonlarını da değerlendirdiği aktarılan açıklamada, "Başkan Biden, bir ateşkese olan desteğini dile getirdi ve bu sona giden yolda ABD'nin Mısır ve diğer ortaklarıyla diyaloğunu ele aldı." bilgisi paylaşıldı.

Telefon görüşmesinde, iki liderin ve ekiplerinin süreç boyunca yakın iletişimde olunması konusunda mutabık kaldığı aktarıldı.

Anahtar Kelimeler:
Lübnan'dan İsrail tarafına 6 roket atıldıÖnceki Haber

Lübnan'dan İsrail tarafına 6 roket atıld...

Almanya'da kundaklandığı öne sürülen Türk marketinde hasar oluştuSonraki Haber

Almanya'da kundaklandığı öne sürülen Tür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!