Biden, ABD Senatosundan Trump'ı yargılarken kabin üyelerinin onaylanmasını geciktirmemesini is

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Biden, ABD Senatosundan Trump'ı yargılarken kabin üyelerinin onaylanmasını geciktirmemesini is
ABD Başkanı seçilen Biden, Temsilciler Meclisinin Trump'ı Kongre baskınında "isyana teşvik" ile suçlayan azil maddesini ikrar etmesinin ardından, Senatodan usa vurma sürecinde kabin üyelerinin onaylanması kadar ehemmiyetli işleri geciktirmemesini istedi.
New York

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, Donald Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlanmasının arkası sıra meydana getirdiği açıklamada, "Bugün Temsilciler Meclisi üyeleri anayasamızda kendilerine maruf yetkileri kullandı ve Başkanı mesul avlamak düşüncesince suçlamalar getirdi." ifadesini kullandı.

ABD Temsilciler Meclisi Trump'ın 'isyana teşvik' ile suçlandığı azil maddesini bildirme etti

Trump'a yöneltilen "isyana teşvik" suçlamalarına Demokrat ve Cumhuriyetçi rastgele dü partiden de dayanak noktası verildiğini tamlayan Biden, sürecin Senatoda bitmeme edeceğini kaydetti.

ABD Senatosundan usa vurma sürecinde kabin üyelerinin onaylanması kabil ehemmiyetli işleri geciktirmemelerini talip Biden, "Bu diyar ayrımsız sürede ölümsek birlikte virüsün ve sarsık birlikte ekonominin pençesinde. Senatonun anayasal sorumluluklarını adına getirirken ayrımsız sürede İç Güvenlik, Dışişleri, Savunma, Hazine bakanlıkları, Ulusal İstihbarat Direktörlüğü kabil anahtar pozisyonları onaylama, aşılama programını ve ekonomiyi raya sokma kabil öteki aceleci işler ile de ilgilenmesini umuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Sosyal medya platformu Snapchat Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladıÖnceki Haber

Sosyal medya platformu Snapchat Trump'ın...

İHH'dan Lübnan'daki 150'den aşkın Filistinli sığınmacı aileye insanca yardımSonraki Haber

İHH'dan Lübnan'daki 150'den aşkın Filist...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!