Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesi hakkında açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump görüşmesi hakkında açıklama

Son dakika: Beyaz Saray, "Trump ve Erdoğan dün telefonda ticaret ve Suriye'yi de içeren konuları konuştu" açıklamasında bulundu.

Beyaz Saray, dün ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen telefon görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Trump ve Erdoğan dün telefonda ticaret ve Suriye'yi de içeren konuları konuştu" ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da dün yaptığı açıklamada, görüşmede ikili meselelerin yanı sıra Suriye'de yaşanan son gelişmelerin ele alındığını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da gerçekleştirilen G-7 Zirvesi'nde İran konusunda atılan adımlar ile ABD Büyükelçisi David Satterfield'ın görevine başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki lider, ticaret hacminin 100 milyar dolar seviyesine çıkarılması hususunda kararlılıklarını yeniden teyit etti.

İDLİB'DE İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Rejim saldırılarının sürdüğü İdlib'de sivillerin korunması ve yeni insani krizlerin önlenmesi amacıyla işbirliğinin sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: haberler.com

YouTuber yemek yiyerek 1 milyon dolar kazanıyorÖnceki Haber

YouTuber yemek yiyerek 1 milyon dolar ka...

Sayan,;Ağrı Belediyesi işçi çıkartmayan tek belediye"Sonraki Haber

Sayan,;Ağrı Belediyesi işçi çıkartmayan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!