Azerbaycan ile Ermenistan insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan ile Ermenistan insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardı
ABD, Azerbaycan ile Ermenistan'ın 26 Ekim günü yerel saatle 08:00'de başlamak üzere insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.
Washington DC

ABD Dışişleri Bakanlığı; ABD, Azerbaycan ve Ermenistan yönetimlerinin insani ateşkesle ilgili olarak uzlaştıkları ortak metni yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Açıklamada, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen Biegun'un 24 Ekim'de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile görüştüğü ve görüşmede iki ülkenin de "10 Ekim'de Moskova'da varılan insani ateşkesin uygulanmasına bağlılıklarını" yeniden dile getirdikleri kaydedildi.

Bu bağlamda Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki insani ateşkesin 26 Ekim günü yerel saatle 08:00'de (ABD Doğu saatine göre 24:00) başlayacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümü noktasında ABD'nin, Azerbaycan ve Ermenistan'ı birbirine yaklaştırmak için iki ülke dışişleri bakanları ve Minsk Grubu üyesi ülkeler arasındaki görüşmeler noktasında arabuluculuk yaptığı da ifade edildi.

Cuma günü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirmiş ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü noktasında diplomatik çabalarını sürdürecekleri mesajını vermişti.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Fransa'da Ürdünlü iki kardeşe ırkçı şiddet: Burası Fransa niye Arapça konuşuyorsunuzÖnceki Haber

Fransa'da Ürdünlü iki kardeşe ırkçı şidd...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki ziyaretlerini sürdürüyorSonraki Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!