Takip Edin

EKONOMİ

THY, 5 Nisan’daki “büyük göç”e hazır

Türk Hava Yolları (THY)’nın ‘büyük göç’ olarak adlandırılan Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na 5 Nisan’da başlatılacak taşınmaya hazır olduğu açıklandı. 

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, taşınmanın planları belli oldu. Dünya havacılık tarihinde eşine ender rastlanan havalimanı taşınma operasyonu toplamda 45 saat sürecek ve 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak. Büyük Göç’ün planlanan şekilde başarıyla gerçekleşmesi için 6 Nisan sabahı saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapalı olacak. 

AYCI: DÜNYA SİVİL HAVACILIĞINDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLACAK

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı  İlker Aycı da dev operasyona ilişkin “Doğup büyüdüğümüz evimiz Atatürk Havalimanı’ndan ayrıldığımız için hüzünlüyüz diğer tarafta ise dünyanın havacılık merkezi bizim evimiz olacağı için heyecanlıyız. İki gün sonra Cuma günü başlayacak büyük taşınma ile yalnızca Türkiye’de değil, dünya sivil havacılığında büyük bir değişim olacak. İstanbul Havalimanı gökyüzünün rengini kırmızı-beyaz ile değiştirecek” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK HAVALİMANI’NIN VEDA UÇUŞU DA NETLEŞTİ 

Türkiye’nin ve Türk Hava Yolları’nın küresel havacılıktaki yükselişine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’ndan yolcu taşıyacak son uçak, Atatürk Havalimanı – Singapur uçuşunu gerçekleştirecek.  Taşınma sonrası operasyonlar 6 Nisan günü saat 14:00’da İstanbul Havalimanı’nda başlayacak. Büyük Göç sonrası gerçekleşecek ilk uçuş ise İstanbul Havalimanı – Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşu olacak. İstanbul Havalimanı’ndan icra edilecek uçuşlar belirli bir planla kademeli olarak artırılacak.

5 BİN TIRLIK YÜK TAŞINACAK

Büyük Göç’te, Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na yaklaşık 47 bin 300 ton ağırlığında malzeme taşınacak. 44 ton ağırlığındaki uçak çekme aparatlarından çok hassas aletlere kadar, 10 bin parçadan fazla malzemenin oluşturduğu bu yük 5 bin TIR  hacminde malzemeye eş değer. Bu yükü taşıyacak TIR’ların 45 saatte kat edeceği mesafe ise 400 bin kilometre olarak hesaplandı. Bu büyük operasyonda bin 800’den fazla çalışan görev alacak.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Büyük taşınmanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi ve İstanbul sakinlerini minimum seviyede etkilemesi için taşıma güzergâhında alınan bazı tedbirler şöyle:

ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA GİDİŞ – GELİŞ İSTİKAMETİ

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gidiş istikametine;

5 Nisan saat 22.00’den itibaren 6 Nisan saat 10.00’a kadar, 12 saat boyunca, Yeşilyurt havuzlu kavşaktan başlayarak, Atatürk Havalimanı Caddesi, Mahmutbey Yeşilköy Bağlantı yolu (Basın Ekspres Caddesi), O-7 Kuzey Çevre Otoyolu, O-6 Kuzey Marmara Otoyolu’ndan İstanbul Havalimanı girişine kadar,

6 Nisan saat 10.00’dan saat 23.59’a kadar 14 saat boyunca, Yeşilyurt havuzlu kavşağından başlayarak, Atatürk Havalimanı yönünde, Atatürk Havalimanı Caddesi, Mahmutbey-Yeşilköy Bağlantı Yolu (Basın Ekspres Caddesi) Mahmutbey Kavşağı’na kadar kapatılacak

İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA GELİŞ İSTİKAMETİNE:

6 Nisan saat 01.00’den itibaren aynı gün saat 10.00’a kadarki 9 saatlik süreçte, İstanbul Havalimanı’ndan başlayarak, O-6 Kuzey Marmara Otoyolu (Avrupa Otoyolu Yatırım ve İşletme AŞ), O-7 Kuzey Çevre Otoyolu, Mahmutbey-Yeşilköy bağlantı yolu (Basın Ekspres Caddesi) Yeşilyurt havuzlu kavşağa kadar, 5 Nisan saat 22.00’den başlayarak, O-7 Kuzey Çevre Otoyolu’nun Mahmutbey Kavşağı ile Reşadiye Kavşağı arasında kalan kesimin 24 saat boyunca kapatılacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanmak zorunda kalan tüm araç sınıflarının yolun trafiğe kapatıldığı 24 saat boyunca Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişine izin verilecek.

HAVALİMANI KODLARI DEĞİŞİYOR

İlk etap açılışı sonrası THY’nin tarifeli ek seferler gerçekleştirdiği İstanbul Havalimanı ISL kodu ile temsil ediliyordu. Büyük taşınma sonrası IATA kodları değişimi gerçekleşecek ve 6 Nisan günü 03:00 itibarıyla Atatürk Havalimanı’nın IST kodu İstanbul Havalimanı’na verilecek. Kargo ve VIP yolcu uçuşlarının gerçekleşeceği Atatürk Havalimanı ise ISL kodunu alacak.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

RDIF ile Rönesans Holding, Rus üniversitelerinde eğitim ve araştırma hastaneleri kuracak

Rusya Federasyonu’nun varlık fonu Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile Rönesans Holding, Rusya’nın farklı bölgelerinde, üniversite bünyelerinde kurulacak eğitim ve araştırma hastanelerini kapsayan ortak bir projeyi hayata geçirmek üzere anlaştı. İlgili sözleşme, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya’ya gerçekleştirdiği resmi ziyareti sırasında imzalandı.

Proje kapsamında, önde gelen Rus üniversitelerinin ve yabancı üniversitelerin tıp merkezlerine bağlanacak tek bir veritabanı ve ortak bir teknoloji platformunun kullanılacağı, son teknolojiyle donatılmış eğitim ve şehir hastaneleri kurulacak. Bu yaklaşım, dünya standartlarında deneyim ile en gelişmiş uygulamaları, Rönesans Holding’in altyapı inşaatı, proje uygulama ve destek alanlarındaki uzmanlığı ile buluşturuyor.

RDIF-Rönesans Holding ortaklığı, yalnızca tıbbi ünitelerin kalite ve kurulum açısından üst seviyede olmalarını sağlamakla kalmayacak; aynı zamanda tıbbi ekipmanların, sarf malzemelerinin, tıbbi cihazların ve ilaçların da gerektiği gibi yenilenmesini destekleyecek. Bu iş birliği, Rusya’da yeni tıbbi ekipmanların, sarf malzemelerinin, tıbbi cihazların ve temel ilaçların kullanılmasına da ön ayak olacak.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) CEO’su Kirill Dmitriev; “RDIF ve Rönesans Holding’in başarılı ortaklığı sayesinde Rus üniversitelerinde 15 eğitim ve araştırma hastanesi kurmayı planladığımız büyük ölçekli yeni bir projeyi başlatabiliyoruz. Bu proje ile akademik düzeydeki tıp eğitiminde kalite yükselecek, biyomedikal ve dijital teknoloji alanlarındaki üst düzey bilimsel başarılardan faydalanılacak ve “Bilim” ve “Sağlık” adlı ulusal projelerde belirlenmiş olan hedefler gerçekleştirilecek” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “RDIF ile Rönesans arasında gerçekleşen her türlü iş birliği, Rusya ve Türkiye için de stratejik önem taşımaktadır” dedi. Rusya’nın birçok önemli projesinde Rönesans’ın yer aldığını vurgulayan Ilıcak, bugüne kadar sadece Rusya’da yaklaşık 1,3 milyar dolar tutarında gayrimenkul yatırımına imza attıklarını belirtti.

RDIF ile 2017’den bu yana farklı kapsamlarda iş birlikleri açıkladıklarını hatırlatan Ilıcak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün, Rusya’nın farklı bölgelerinde inşa edilecek, 15 eğitim ve araştırma hastanesi için ilk adımları atıyoruz. Rönesans’ın Türkiye’de sağlık sektörü, medikal inşaat ve sağlık işletmelerinden elde ettiği tecrübeyi, bu projeyle birlikte Rusya’ya taşıyacağız. 28 farklı ülkede müteahhitlik deneyimine sahip bir şirket olarak, sağlık alanında ileri teknolojiyle birlikte şekillenen bilgi birikimimizle, bu projenin Rusya’nın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesine önemli katkı sunacağımıza inanıyoruz.”

Devamını oku

EKONOMİ

‘Ey Yılın Girişimcisi’ programında 2019 Yılının Kadın Girişimcisi reeder kurucu ortağı Sezen Sungur Saral oldu!

Türkiye’de 11.si gerçekleşen girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli ödül programlarından olan ‘EY Yılın Girişimcisi’ programında, Yılın Kadın Girişimcisi ödülüne reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral layık görüldü. EY Yılın Girişimcisi programı ödül töreni 8 Nisan 2019 Pazartesi günü İstanbul Swissotel’de düzenlenen bir geceyle gerçekleştirildi.

Dünyanın lider danışmanlık ve denetim şirketlerinden Ernst & Young (EY) tarafından dünya çapında düzenlenen “EY Entrepreneur Of The Year – Yılın Girişimcisi” yarışması kapsamında ödüller 8 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen gala gecesinde sahiplerini buldu. Dünya genelinde 60’tan fazla ülkede 145 şehirde düzenlenen ve girişimcilik konusunda dünyanın en prestijli iş dünyası organizasyonu kabul edilen programa bu yıl “Yılın Kadın Girişimcisi” kategorisi de eklendi.

2019 Türkiye Kadın Girişimcisi: Sezen Sungur Saral

KAGİDER ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen yarışmada 2018 Türkiye Kadın Girişimcisi seçilen reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral, EY Yılın Girişimcisi Ödülleri’nde 2019 Türkiye Kadın Girişimcisi ödülüne layık görüldü.

Türkiye’de 11. kez düzenlenen EY Yılın Girişimcisi programının ödül töreni 8 Nisan 2019 Pazartesi günü İstanbul Swissotel’de düzenlenen bir geceyle gerçekleştirildi. Sezen Sungur Saral’a ödülü Emine Sabancı Kamışlı tarafından verildi.

Jüride iş dünyasının seçkin isimleri yer aldı

Jüri başkanlığını Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin’in üstlendiği programın jürisi Türkiye iş dünyasının önemli isimlerinden oluşuyor. Jüride Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine S. Kamışlı, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Index Grup CEO’su Erol Bilecik, Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın ve EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları yer aldı. Jüri üyeleri ‘EY Yılın Girişimcisi’ programı kazananlarını; girişimcilik ruhu, stratejik bakış açısı, sosyal ve kültürel etki, finansal performans, bireysel/kurumsal sosyal sorumluluk, saygınlık ve yenilikçi anlayış gibi kriterler doğrultusunda değerlendirdi.

Devamını oku

EKONOMİ

The VisitQatar INFLOW Summits Powered by Qatar Airways 2019 Kendi Rekorunu Kırdı

Tüm dünyada milyonlarca kişinin seyahat, moda, yemek ve teknoloji tercihlerine yön veren dijital içerik yaratıcıları, Influencer ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren“The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19” zirvesi geniş katılımla sona erdi. Fenomenlerin ülke tanıtımına büyük katkı sağladığı etkinlik için en çok paylaşım yaptığı platform ise son yılların popüleri Instagram oldu.

The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insana ulaşan özel bir deneyim ve konferans olarak sosyal medya aracılığıyla dünyanın önde gelen Influencer’larını lider markalar ile Katar‘da bir kez daha araya getirdi.

Sosyal medya dünyasının yakından takip ettiği 22 saatte 10 milyon izlenme sayısına ulaşan Youtuber Reynmen, sosyal medyanın fenomen çifti Burak Gacemer (gacemerburak) – Larissa Gacemer (larissaburak), “Refika’nın Mutfağı” ve “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanallarının kurucusu Refika Birgül (refikabirgul) ve 1,4 milyon takipçili Başak Karahan (karahanbasak00) Türkiye’den etkinliğe katılırken; diğer ülkelerden de Mikki Tenazas (theglobewanderer), Arian Zamani (arian_zamani), Kat Kristian (kat.kristian), Chelsey White (chelsweets), Veronika Kravchuk (veronika_krav), Julia Dubinina (insta_advokat), Chef Harpal Singh Sokhi (chefharpalsokhi) gibi kitleleri peşinden sürükleyen sosyal dünyanın en çok takip edilen 50 Influencer’ı zirveye katılım sağladı.


Ülke tanıtımlarında sosyal medyanın da gücünün farkına varıldığı bir dönemde gerçekleştirdiği etkinliklerle ilgi çekmeye devam eden INFLOW Summits’te 4 gün süren etkinlik boyunca zirveden ve gezilerden fotoğraf, video ve içerik paylaşan Influencer’ların ürettiği ve paylaştıkları içerikler, tüm dünyadaki takipçilerine 970.874.144 kez erişerek, etkinliğin bir önceki senesindeki erişim rakamının rekorunu kırdı. Paylaşımlar için Twitter, Instagram, Facebook ve YouTube tercih edildi.

Etkinlik sonunda ulaşılan sosyal medya çıktılarının başarısını değerlendiren INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı; “Bu sene Katar’da 2.’sini düzenlediğimiz zirve ile hem destinasyona hem de markalara sürdürülebilir bir tanıtım ve bilinirlik arttırma imkanı sunarken elde ettiğimiz erişim ile ulaştığımız toplam erişim ve etkileşim oranları, projenin başarısını kanıtlıyor. Bizim temel amacımız The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19 ile 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar’ın konukseverliği, destinasyon turizmi ve cazibe merkezi noktası olmasıyla gelişen bir pazar haline gelmesini desteklerken Türkiye’den çıkan bir marka olarak emin adımlarla adımızdan söz ettirmeye devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19’da yarım günlük konferansın ardından yapılan “Business to Influencer” (B2I) toplantılarında markalar kendilerine en uygun influencer ile bir araya getirildi. INFLOW’un kendi yazılımı olan INFLOW Bridge aracılığıyla markalar ve influencer’lar eşleştirildi.

Yazılı medya ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı ve geri dönüşlerin anlık olduğu bir dünya olduğunun altını çizen INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen; “INFLOW olarak sadece etkinliği gerçekleştiğimiz ülkeye katkı sağlamıyoruz. Bunun yanı sıra Business to Influencer (B2I) adını verdiğimiz yan oturumlarda markaların kendilerini uygun Influencer ile buluşturarak dijital dünyaya daha yakınlaşmalarını sağlıyoruz” dedi. GelenINFLOWolarak hem ileriye dönük sürdürülebilir hem de sonuç odaklı katkı sunduğumuzu net olarak söyleyebiliriz. Dijitalleşmenin hayatın her alanına entegre olduğu günümüz dünyasında, etkinliğe katılan influencerlar, ülke tanıtımına önemli bir destek sağlıyor” dedi.

2016 yılında Türkiye’de kurulan ve dünyanın en büyük influencer etkinliklerine imza atan etkinlik platformu INFLOW, son zirvesini Katar Turizm Bakanlığı ve Katar Tanıtım Ofisi, Qatar Airways ve Katara Hospitality işbirliği ile Katar’ın başkenti Doha’da hayata geçirdi.

INFLOW, yıl içerisinde farklı destinasyonlarda benzer etkinlikler yapmaya devam edip dünyanın her yerinden Influencer’ı takipçileri ve markalarla buluşmayı sürdürmeye devam etmektedir.

Devamını oku

Facebook

Trend

Copyright © 2018 www.breakingnews.com.tr Tüm Hakları Saklıdır