Türk mühendislerin Kovid-19 teşhisini sağlıksız saate düşüren PCR tanı kitine dünyadan koyu ilgi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk mühendislerin Kovid-19 teşhisini sağlıksız saate düşüren PCR tanı kitine dünyadan koyu ilgi
ODTÜ Teknokent'te çalışkanlık yayınlayan mühendislerce geliştirilen ve yüzdelik 97 inanılır akıbet verici Kovid-19 PCR tanı kiti, çabuk kurulumu ve pratikliği nedeniyle iklim dışından iri istem görmeye başladı.
Ankara


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız kâffesi cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

ODTÜ Teknokent'te çalışkanlık yayınlayan mühendislerce geliştirilen dünkü yüz koronavirüs (Kovid-19) teşhisini sağlıksız saate düşüren ve yüzdelik 97 emniyetli son sağlayan PCR tanı kiti, aniden yoğunlukların yaşandığı alanlarda çabuk kurulum ve pratikliği nedeniyle emlak dışından iri istem görmeye başladı.

"n-FasT" tanı kitinin geliştiricisi Ahlatcı Holding iştiraki Nanografi Nano Teknoloji A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre Deli, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, kâffesi dünyayı tesiri dibine meydan Kovid-19 salgınına gönül rahatlığı inhibitör aşılama emekleri bitmeme ederken çalışan kişileştirme kitleri düşüncesince de dünkü ve şimdi uygulama icraat yürütüldüğünü söyledi.

ODTÜ Teknokent'te çalışkanlık yayınlayan şirkette geliştirilen "n-FasT" tanı kitinin hür klinik deneylerinde yüzdelik 97 denli dalında en erdemli adalet oranlarından birine cemaat bulunduğunu tamlayan Deli, kitin Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce onaylandığını ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan da satışa müteveccih muktezi izinler alınarak emlak içre ve emlak haricinde kullanılmaya başlandığını bildirdi.

Deli, Türk mühendislerince domestik teknolojilerle imal edilen PCR tanı kitine değgin şu detayları verdi:

"Geleneksel PCR tanı kitlerinden değişik namına şimdi uygulama müşterek halde ön hazırlığı mevcut n-FasT, 30 dakikalık inkübasyon süresiyle kapıda, parasız başında, acele hallerde ve iri yoğunluklarda keyif mensupları düşüncesince tarama faaliyetlerinde iri kolay sağlıyor. Daha ilk anadan görme PCR tanı kitlerini kullanan keyif personellerinin şimdi iri müşterek rahatlıkla uygulayabildiği n-FasT, pratikliğiyle de öne çıkıyor. Tarama merkezlerinde en çabuk namına 1 zaman 30 dakikada tamamlanan PCR tanı kitleri ortada 30 dakikalık inkübasyon süresiyle n-FasT tanı kiti, er ve çabuk kişileştirme ihtiyacını iri miktarda karşılayacak. misal tahsil edilen ferdin erdemli virüs barındırıyor olma yerinde zait kararı 15 dakikadan itibaren verebilen n-FasT tanı kiti, az virüsleri de erdemli kredibilite oranıyla belirleme edebiliyor.

Türk mühendislerince geliştirilen PCR tabanlı Lamp teknolojisine cemaat n-FasT tanı kiti, muadillerine gereğince erdemli adalet oranının beraberinde en çabuk aksülamel süresine cemaat olmasından çevre Kovid-19 ile mücadelede dünkü müşterek sahife açacak. 30 zaman içerisinde aksülamel süresinin tamamlandığı n-FasT tanı kiti, bu özelliğiyle dünyanın en çabuk PCR kitleri ortada yerini aldı."

Yunus Emre Deli, tanı kitinin çabuk ve emniyetli bulunduğu derece taşınması zor, erdemli değerli ve eksperlik mucip PCR cihazlarına bağımlılığı ortadan kaldırdığını, şimdi hafif, az değerli ve uygulama cihazıyla iri avantajlar getirdiğini söyledi.

Yeni tanı kitlerini, anadan görme PCR tanı kitlerinden değişik namına rastgele müşterek elektronik beyin yahut umumi ağ bağlantısı gerektirmeden nitelik değişimine değgin namına gözle çözümleme edilebilen müşterek yöntemle çalıştığını özetleyen Deli, "Her müşterek reaksiyonun birbirinden hür yuvalarda inkübe edilmesi olanağına da cemaat bulunan n-Fast tanı kitinde dünkü örneklerin hazırlanması ve PCR aletinin kâffesi yuvalarının dolmasının beklenmesi gerekmiyor. Oysa anadan görme PCR cihazlarında cihazın müşterek halis muhlis namına reaksiyona başlıyor olmasından çevre bekleme süreleri yoğunluğa değgin namına öngörülemeyecek halde artabiliyor." dedi.

Afrika'dan Amerika'ya değişik coğrafyalardan istem oluştu

Yunus Emre Deli, keyif personellerinin hızlı, uygulama ve tehlikesiz PCR tanı kiti ihtiyacını karşılayan n-FasT'in, emlak içre kullanımının arkası sıra emlak dışına ihraç edilmeye başlandığına ayraç ederek, şunları kaydetti:

"n-FasT tanı kiti başta aniden yoğunlukların yaşandığı alanlarda çabuk kurulum ve pratikliğinden çevre iri müşterek candan yeğleme ediliyor. Yerli teknolojiyle geliştirilen n-FasT tanı kitinin patentle korunmaya münfail olması Türkiye'nin erdemli uygulayım bilimi birikimini de artıracak. Kite Afrika'dan Amerika'ya derece değişik coğrafyalardan istem var. IVD verim standartlarını sağlamış bulunduğu düşüncesince kitin ihraç edilmesi olanağı da sonunda oluştu. Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Afrika devletleri ve ABD kıtasındaki ülkeler de engelleme edinmek kıl payı halihazırda gerçekleşmiş ve planlanmış satışlarımız bulunuyor."

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
ABD Başkanı Trump 4 yılda ekonomideki öngörülemez politikalarıyla nağme getirdiÖnceki Haber

ABD Başkanı Trump 4 yılda ekonomideki ön...

Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılıSonraki Haber

Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!