Tatlıcılık sektöründe dijital dönem

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tatlıcılık sektöründe dijital dönem

Breaking News; Bize Kendinizden Bahseder Misiniz ? 

Yakup Avlukyarı; 1983 Yılında Kayseri’de ilk olarak *Saray Tatlıcısı olarak* Düvenönü Şubemiz ile tatlı üretip satmaya başladık. Daha sonra şubelerimizi büyüterek Kayseri’de tatlı sektöründe üst seviyelere geldik. Kayseri’de bir çok şubemizle hizmet vermeye devam ediyoruz. En önem verdiğimiz durum müşteri memnuniyeti, temizlik ve kalitedir. Her zaman müşteri istek ve önerilerini göz önünde tutarak daha da iyi işler çıkarmaya önem veriyoruz. Bünyemizde çalışan tüm personellerimiz ile beraber her zaman en iyisini üretmeye gayret ediyoruz.  
 
Breaking News; Corona Virüs sonrası yeme içmeye olan artış gözle görülür şekilde çoğaldı. Tatlı sektörü corona virüsten nasıl etkilendi olumlu veya olumsuz?

Yakup Avlukyarı; İnsanlar artık evde kaldığı için pandemi dolayısıyla gelen müşterilerde gözle görülür azalma mevcut fakat internet üzerinden satışlarımızda önceki dönemlere göre artış olmuştur. Bizde internet üzerinden ve telefon ile sipariş alıyoruz ve çağımız dolayısıyla insanlar artık evde oturup istediklerini internet üzerinden sipariş veriyorlar. Sektörümüzün pandemi dolayı oturan müşteri kabul etmemesi nedeniyle insanlar artık evlerinde vakit geçiriyor. Bu da bizim işlerimizde artışa neden olmuştur.Çünkü önceden insanlar cafe veya restaurant tarzı yerlerde hem vakit geçirmek hem de eğlenmek için tatlı, pasta vs gibi ürünleri oralarda tüketiyorlardı şuan evden çıkamadıklarından dolayı evlere siparişimiz artmış durumdadır. Tabi ki pandemi herkesi olumsuz etkilediği kadar bizi de etkilemiş durumdadır ama internetten üzerinden siparişlerle aradaki farkı kapatmaya çalışıyoruz. 


Breaking News; Tatlı sektöründe en çok hangi tatlılara talep var, en çok hangi tatlılara sipariş veriliyor ? 

Yakup Avlukyarı; Şuan insanlar doğum günlerini, özel günlerini dışarıda kutlayamadıkları için evlerde kendi aralarında yapıyorlar bu yüzden özellikle yaş pasta tüketiminde önemli bir artış söz konusu. Diğer yandan special ürünlerimizde artış mevcut. Fıstıklı ve cevizli baklavalarımız her zaman ki gibi tüketiliyor. Ayrıca tanınmamızı sağlayan halka tatlısı ve tulumba tatlısı da önemli ölçüde tüketiliyor.. 

Breaking News; Son olarak tatlı tüketimine en çok kadınlar mı yoksa erkekler mi rağbet gösterdi? 

Yakup Avlukyarı; Kadınlar erkeklere oranla daha fazla tatlı tüketiyor. Çünkü stres, sevinç, üzüntü vs. zamanlarda kadınların canları daha çok tatlı yemek istiyor ve tatlı krizi dediğimiz durumu kadınlar daha çok yaşıyor. Bu nedenle müşterilerimizin bir çoğu kadınlardan oluşmaktadır.

Pandemi sonrası kobiler ancak dijitale uyum sağlayarak ayakta kalabilirlerÖnceki Haber

Pandemi sonrası kobiler ancak dijitale u...

Suriye'nin kuzeyindeki Azez ve Bab ilçelerinde terör saldırıları: 10 ölü, 24 yaralıSonraki Haber

Suriye'nin kuzeyindeki Azez ve Bab ilçel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!