Selçuk Büyük, “Ailece Fenomen Olduk”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Selçuk Büyük, “Ailece Fenomen Olduk”

Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs sonrası sosyal medyaya olan ilginin artmasıyla birlikte birçok dijital içerik üreticisi farklı konseptler denemeye başladı.  Bunlardan biriside 2 yaşına kadar Diyarbakır’da yaşayan ve anneannesinin ani bir kararıyla İstanbul’a gelen Büyük ailesi. Evet sosyal medyada son zamanlarda isimlerinden söz ettiren bir aile. Onlar sosyal medyada en çok konuşulan fenomen ailesi olma özelliğini taşıyorlar.  

“DİYARBAKIR'DAN İSTANBULA UZANAN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ”

Anneannem dışarıya çıktığında onu tanıyan insanlar ile karşılaştığında bu onun hoşuna gidiyor diyen fenomen Selçuk Büyük, “Tüm aile hem eğleniyoruz hemde insanlara sosyal medyada ailece izleyecekleri samimi içten videolar çekiyoruz. Aile içinde anlatmak istediğim şeyleri anlatamayınca aslında doğal ve doğaçlama çıkmış oluyor her şey. Biz evde neysek aslında kamera önünde de o samimiyeti insanlara gösteriyoruz. “ dedi

“ÖZLENİLEN AİLE GÖRSELİ OLDUK”

Anneannesi ile birlikte 5 yıldır video çektiklerini belirten Selçuk Büyük sözlerine şöyle devam etti, “ Anneanneme video çektiğimi hiç belli etmemeye çalıştım. Ama ne zamandır dışarıda tanınmaya başladı o zaman anladı kameraya çekildiğini. Ben çoğu kez gizli kamera çekiyordum. O Corona Virüs atlattığı için ve yaşı gereği artık şaka yapmıyorum, videoda kendi isteği ile oynatıyorum. Kendi komik tepkilerini kayıt altına alıyorum. Buda bizi özlenilen aile görseline çevirdi. İnsanların bizleri kendi ailelerinden birisi gibi görmek çok mutlu ediyor ailece bizi. Şu anda Corona Virüs sonrasında hayatımızda gördüğümüz en büyük etkileşimleri görüyoruz sosyal medyada . İnsanlar sosyal medyayı hayatlarında tek önemli nokta ve eğlenceli zamanlar geçirecekleri yer gibi gördükleri için hayatlarına renk katacak profilleri takip edip benimsiyorlar. Biz de bu konuda aile olarak en başı çekiyoruz.” 

BÜYÜK, “ANADOLU SAMİMİYETİ İLE VİDEOLAR ÇEKİYORUZ”

Sosyal medya üzerine çok ciddi araştırmalar yaptığını da belirten Sosyal Medya Fenomeni Selçuk Büyük, “Global'de dönen bir çok içeriği Anadolu samimiyeti ile bütünleştirmeye çalışıyorum, bazen eleştiriler de alıyorum tabi. Mesela Yılbaşında Noel ile alakalı bir video yapmıştım, Anneanneme Noel kıyafeti giydirip dua ettirmiştim insanlar bunu yanlış anladı, hristiyan kıyafetiyle nasıl olur da dua eder gibi laflar söylediler. Ama bizi bilen insanlar her zaman destekliyor seviyor. Bizler her zaman eleştiriye açığız fakat eleştiriyi dozunda yapanlara açığız. Bu tarz bir eleştiri olmuştu ben bunu seneye veya bir dahaki senelere yapmam artık. İnsanlar bu şakamızı istemedi sevmedi çünkü.  2-3 ayda bir eleştirilere maruz kalabiliyorum. Sonuçta bizde insanız ve içerik üretiyoruz. Denemek zorundayız.” 

“ÇEKİLİŞLERE ALIŞIK BİR MİLLETİZ”

Corona Virüs ile beraber dijital ortamlarda artan çekiliş yoğunluğunuda değerlendiren Selçuk Büyük sözlerine şöyle devam etti,  “Bizler çekilişlere alışık bir toplumuz. Milli Piyango aşkı ile gelen bir umut ile bu tabi dijital ortamlarda da yer buluyor. İnsanlar internette video izlerken gülerken eğlenirken yapılan çekilişlerede katılayım başvurayım diyor. Çekiliş yapan benim gibi profillerede güveniyorlar. Çünkü biz hayatımız boyunca hileye hurdaya elimizi uzatmadık, insanlar o yüzden bizim yaptığımız şeylere güveniyorlar. Araba veriyoruz, telefon veriyoruz bunlar ciddi şeyler ciddi rakamlar bence güzel bir sistem. İnsanlar bunu uzun süre bence devam ettirecekler. Çekilişler bitse başka bir sistem gelir. Sosyal medyada sistem hiç bir zaman bitmez.” dedi

Anahtar Kelimeler:
Irak Türkmen Cephesi: PKK Kerkük'te uyuşturucu ticaretiyle gençleri zehirliyorÖnceki Haber

Irak Türkmen Cephesi: PKK Kerkük'te uyuş...

Malatya Valiliğinden engelli kız çocuğuna cinsel istismar iddialarına ilişkin açıklamaSonraki Haber

Malatya Valiliğinden engelli kız çocuğun...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!