Pakistan ile Türkiye'den İslamofobi ile mücadelede benzeyen emek vermek vurgusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pakistan ile Türkiye'den İslamofobi ile mücadelede benzeyen emek vermek vurgusu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkiye ile Pakistan'ın İslamofobi, tiksinme suçları ve İslam'a için gayrı hoşgörüsüzlükler ile mücadelede kuma girişimler dair andıran çalışmasının önemine aksan yaptı.
İslamabad

Resmi görüşme kapsamında Pakistan'da mevcut Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, hükûmet merkezi İslamabad'da Cumhurbaşkanlığı binasında hissedar araya geldi.

Pakistan ile Türkiye’nin baş döndürücü dobra ilişkilere ehil bulunduğunu ve dü ülkenin bundan kıvançlı bulunduğunu anlatım fail Alvi, Ankara ve İslamabad’ın iktisadi ve kültürel ilişkileri çoğaltması gerektiğine ayraç etti.

Alvi, Türkiye’nin Pakistan’da 1 bilyon doların üstünde yatırımı bulunduğunu ve bundan sevinme duyduğunu belirterek Türk iş insanlarının Pakistan’daki envestisman fırsatlarından yararlanmaları icap ettiğini söyledi.

Türkiye’ye Cammu Keşmir’deki ilkesel duruşu düşüncesince teşekkürname fail Alvi, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Keşmir meselesini gündeme getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarını iletmesini istedi.

Alvi, Türkiye’nin acemi kimse koronavirüs (Kovid-19) ile toptan kurda mücadelesine dikkati çekerek Ankara’nın Pakistan ve apayrı devletlere bu mevzuda iane ve dayanak noktası sağladığını kaydetti.

Dağlık Karabağ teşekkürü

Çavuşoğlu da Türkiye’nin, Pakistan ile ticari ilişkileri imar etmek istediğini ve Türk şirketleri Pakistan’da envestisman hazırlamaya motivasyon etmeye bitmeme edeceğini söyledi.

Türkiye’nin arsıulusal arenada Pakistan’ı desteklemeyi sürdüreceğini kaydeden Çavuşoğlu, Pakistan’ın Dağlık Karabağ meselesinde Azerbaycan’a desteğine de teşekkürname etti.

Her dü taraf, İslamofobi, tiksinme suçları ve İslam’a erinç öteki hoşgörüsüzlükler ile mücadelede eş girişimler dair DOĞRU çalışmanın önemini vurguladı.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 seçimlerinde tekrar kazanacağızÖnceki Haber

CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 seçim...

Kılıçdaroğlu ve eşinden ev ziyaretiSonraki Haber

Kılıçdaroğlu ve eşinden ev ziyareti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!