Kovid-19'u atlatanların üçte birinin 5 ay zarfında yeniden hastaneye kaldırıldığı belirleme edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kovid-19'u atlatanların üçte birinin 5 ay zarfında yeniden hastaneye kaldırıldığı belirleme edildi
Yeni birlikte araştırma, toy yüz koronavirüsü atlatanların üçte birinin taburcu edilmelerini izleyen önce 5 ay ortamında teneffüs yolu hastalıkları ve kardiyovasküler mesail zımnında hastaneye kaldırıldığını ortaya koydu.
Ankara

KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilişik aradığınız kâffesi cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini artı ortamlarRAKAMLARLA: Ülke iklim koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

İngiltere Ulusal İstatistik Kurumu'nun, University College London ve Leicester Üniversitesi ile yürüttüğü düzentileme çerçevesinde toy insan koronavirüsü (Kovid-19) atlatan 47 bin 780 insan izleme edildi.

Çalışmada hastaların tahminî yüzdelik 30'unun (14 bin 140 kişi), Kovid-19'u atlattıktan ahir 140 çağ içre kardiyovasküler sorunlarda artış, teneffüs güçlüğü ve efdal diyabet hastalığı şikayetleriyle yeniden hastaneye kaldırıldığı, bu şahısların yüzdelik 12,3'ünün yaşamını kaybetmiş olduğu gözlendi.

Kovid-19'u atlattıktan ahir evvel 5 ayda teneffüs güçlüğü gelişenlerin sayısının 6 bin 85 olduğu, bunlar ortada yeniden hastaneye kaldırılma riski en efdal grubu, yaşlılar ile Afrika-Asya kökenlilerin oluşturduğuna nazarıitibar çekildi.

Araştırmanın bulguları daha hakemli dergide yayınlanmazken, incelenen hastaların gözyaşı averajının 65 olduğu, 2020'nin evvel 8 ayında Kovid-19 tanısıyla hastaneye kaldırıldıkları ve iyileşmelerinin arkası sıra taburcu edildikleri belirtildi.

University College London'ın İngiltere'deki sinir bilimi dergisi Brain'de piyasaya çıkan araştırması da Kovid-19 ile deliryum, akıl iltihabı, inme ve asap hasarı kadar nörolojik komplikasyonlar ortada alım satım bulunduğunu ortaya koymuştu.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Kovid-19'u atlatanların üçte bir tanesi taburcu edildikten ahir önce 5 ayda yeniden hastaneye kaldırÖnceki Haber

Kovid-19'u atlatanların üçte bir tanesi...

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 407 bini geçtiSonraki Haber

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 407...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!