Kovid-19'u atlatanların üçte bir tanesi taburcu edildikten ahir önce 5 ayda yeniden hastaneye kaldır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kovid-19'u atlatanların üçte bir tanesi taburcu edildikten ahir önce 5 ayda yeniden hastaneye kaldır
Yeni ortak araştırma, dünkü sima koronavirüsü atlatanların üçte birinin taburcu edilmelerini izleyen evvel 5 ay zarfında teneffüs yolu hastalıkları ve kardiyovasküler mesail zımnında hastaneye kaldırıldığını ortaya koydu.
Ankara

KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilişik aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini çoğaltan ortamlarRAKAMLARLA: Ülke yurt koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

İngiltere Ulusal İstatistik Kurumu'nun, University College London ve Leicester Üniversitesi ile yürüttüğü düzentileme çerçevesinde dünkü kimse koronavirüsü (Kovid-19) atlatan 47 bin 780 isim strateji edildi.

Çalışmada hastaların kestirmece yüzdelik 30'unun (14 bin 140 kişi), Kovid-19'u atlattıktan ahir 140 çağ süresince kardiyovasküler sorunlarda artış, teneffüs güçlüğü ve erdemli diyabet hastalığı şikayetleriyle gine hastaneye kaldırıldığı, bu insanların yüzdelik 12,3'ünün yaşamını kaybetmiş olduğu gözlendi.

Kovid-19'u atlattıktan ahir önceki 5 ayda teneffüs güçlüğü gelişenlerin sayısının 6 bin 85 olduğu, bunlar ortada gine hastaneye kaldırılma riski en erdemli grubu, yaşlılar ile Afrika-Asya kökenlilerin oluşturduğuna uyanıklık çekildi.

Araştırmanın bulguları daha hakemli dergide yayınlanmazken, incelenen hastaların gözyaşı averajının 65 olduğu, 2020'nin önceki 8 ayında Kovid-19 tanısıyla hastaneye kaldırıldıkları ve iyileşmelerinin arkası sıra taburcu edildikleri belirtildi.

University College London'ın İngiltere'deki sinir bilimi dergisi Brain'de piyasaya çıkan araştırması da Kovid-19 ile deliryum, akıl iltihabı, sekte ve asap hasarı kabilinden nörolojik komplikasyonlar ortada alım satım bulunduğunu ortaya koymuştu.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Antalya merkezli 5 ilde FETÖ/PDY operasyonunda 19 zanlı tutuklandıÖnceki Haber

Antalya merkezli 5 ilde FETÖ/PDY operasy...

Kovid-19'u atlatanların üçte birinin 5 ay zarfında yeniden hastaneye kaldırıldığı belirleme edildiSonraki Haber

Kovid-19'u atlatanların üçte birinin 5 a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!