Kamu Denetçisi Seçimi İçin Alt Komisyon oluşturuldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kamu Denetçisi Seçimi İçin Alt Komisyon oluşturuldu
TBMM Dilekçe ve İnsan Haklarını İnceleme Karma Komisyonunda, Kamu Denetçisi Seçimi İçin Alt Komisyon kuruldu.
TBMM

TBMM Dilekçe ve İnsan Haklarını İnceleme Karma Komisyonu, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer başkanlığında toplandı.

Komisyon üyesi CHP, İYİ Parti ve HDP milletvekilleri, Kamu Denetçisi Seçimi İçin Alt Komisyon oluşturulması için yapılacak oylamaya "demokratik" olmadığı gerekçesiyle katılmayacaklarını, alt komisyona üye vermeyeceklerini ifade etti.

Tamer, Karma Komisyon tarafından 17 Ocak 2018'de kamu denetçisi olarak seçilen Sadettin Kalkan'ın görev süresinin dolduğunu belirterek, tekrar seçim yapılma ihtiyacının doğduğunu dile getirdi.

Başkanını seçerek çalışmalarına başlayacak alt komisyonun görevine ilişkin bilgi veren Tamer, kabul edilen önerge doğrultusunda seçilecek bir denetçi için 3 adayın belirleneceğini söyledi.

Konuşmasının ardından Tamer, alt komisyonun kurulmasını oylamaya sundu. Oy birliği ile Kamu Denetçisi Seçimi İçin Alt Komisyon oluşturuldu.

Siyasi partilerin üyelikten vazgeçebileceğini vurgulayan Tamer, CHP, İYİ Parti ve HDP'nin alt komisyona üye vermemesinin iç tüzük açısından sorun olmadığını kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
Somali'deki kuraklık milyonlarca çocuğu tehdit ediyorÖnceki Haber

Somali'deki kuraklık milyonlarca çocuğu...

AB'den 'destekleyici maliye politikalarını sürdürme' çağrısıSonraki Haber

AB'den 'destekleyici maliye politikaları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!