İHH'dan Lübnan'daki 150'den aşkın Filistinli sığınmacı aileye insanca yardım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İHH'dan Lübnan'daki 150'den aşkın Filistinli sığınmacı aileye insanca yardım
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Lübnan'ın güneyinde canlı Filistinli sığınmacılara besin yardımında bulundu.
Beyrut

Lübnan'da Filistinlilerin yaşamış yer aldığı en şişman sığınmacı dinlenme kampı Ayn Hilve'de gerekseme sahibi 150'den ortak tomar aileye dağıtılan İHH'nın insanca yardımları, yağ, şeker, salça, makarna derece esas dirim malzemelerinden oluşuyor.

Her ortak aileye tahminî ortak ay kafi gelecek besin yardımında olan İHH, ülkedeki olan iktisadi krizin yanı esna toy kimse koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla küsurat donsuz ailelere müteveccih ayrışık iane faaliyetlerini bitmeme ettiriyor.

İHH'nın da aralarında bulunmuş yer aldığı Türkiye'den 22 sivil polis polis maşer kuruluşu, Lübnan'da kamplarda sahn savaşı sağlayan Filistinli sığınmacılar düşüncesince "Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası" başlatmıştı.

Birleşmiş Milletlerin (BM) verilerine göre, Lübnan'da 483 binden ortak tomar Filistinli sığınmacı yaşıyor fakat mukayyet olmayanlarla baş başa bu rakamın 600 bine denli çıkmış yer aldığı söyleniyor.

Lübnan nüfusunun tahminî yüzdelik 10'unu gerçekleştiren bu sığınmacıların yarıdan ilavesi (yüzde 62), enfrastrüktür ve içtimai imkanların aşırı kısıtlanmış yer aldığı 12 sığınmacı kampında yaşarken arka kalanları ise dinlenme kampı etrafında ve ülkenin değişik bölgelerinde eğleşme ediyor.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Biden, ABD Senatosundan Trump'ı yargılarken kabin üyelerinin onaylanmasını geciktirmemesini isÖnceki Haber

Biden, ABD Senatosundan Trump'ı yargılar...

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19 hadise sayısı 1 milyon 278 bini geçtiSonraki Haber

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19 ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!