Huzurevleri ve bakımevlerinde Kovid-19 aşılama uygulaması başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Huzurevleri ve bakımevlerinde Kovid-19 aşılama uygulaması başlıyor
Sağlık Bakanı Koca, huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlarla onların itibarıyla mesul şahıslar ve 90 gözyaşı giysi vatandaşların aşılanmasına başlanacağını açıkladı.
Ankara

KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilişik aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke iklim koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılama programının 1'inci etabının 2'nci adımına geçiyoruz. Yarından itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile bu yurttaşlarımızın bakımından mesul şahısların aşılanmasına başlanacak." ifadelerini kullandı.

Aşılama programının 1. etabının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu yurttaşlarımızın bakımından mesul şahısların aşılanmasına başlanacak. Aynı sürede 90 gözyaşı giysi yurttaşlarımız düşüncesince de izlence ferda başlıyor. pic.twitter.com/A9NL22PEbL

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) January 18, 2021

Bakan Koca, ayrımsız sürede 90 gözyaşı giysi yurttaşlar düşüncesince de döllenme programının ferda ferda başlayacağını tabir etti.

"Hafta sonuna genişliğinde tamamlamaya hız edelim"

Öte yandan, Sağlık Bakanlığından meydana getirilen açıklamaya mucibince Koca, 81 ilin keyif müdürleriyle videoteyp konuşma yöntemiyle görüştü ve döllenme takvimine bağlı talimatlarını aktardı.

Geçen perşembe başlatılan telkih kampanyasında 830 bin insana ulaşıldığını tamlayan Koca, il keyif teşkilatlarına ve aşılamada fariza özne keyif çalışanlarına gayretleri düşüncesince teşekkürname etti.

Bakan Koca, "Sağlık çalışanlarımıza müteveccih meydana getirilen aşılamayı çarşamba haset bakımından bitirelim istiyoruz. Çünkü Bilim Kurulumuzun hazırladığı yazı çerçevesinde bizim evreleri çabucak izlem ederek sefer almamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Koca, dert kabil birtakım istisnai ahval hasebiyle aşısını yaptıramayan keyif mensuplarının sürecin devamında telkih yaptırabileceğine ayraç etti.

Aşı sırası güzeşte keyif çalışanlarına tamamı basamaklar bittikten sonraları esasen esna geleceğini tamlayan Koca, şunları kaydetti:

"Yarından itibaren huzurevleri, sakat ve bakımevlerinde aşılamaya doğmak istiyoruz. Bütün kentlerde bizim bu organizasyonu çelimli halde yapmamız önemli. Özellikle huzurevi, basamak ve sakat konutlarını hafta sonuna genişliğinde tamamlamaya hız edelim. Yerinde meydana getirilen aşıdan sonraları olabilecek alerjik ve benzer reaksiyonlara gerektiğinde karışma etmeleri düşüncesince keyif kadrosunun 1 zaman genişliğinde beklemesi gerekir.

Ayrıca yarından itibaren 90 gözyaşı üzerinde bulunan vatandaşlarımızı da etkilemek istiyoruz. 90 gözyaşı üstü vatandaşlarımızı keyif kuruluşlarına getirmeden; aşılamalarını evinde, durumunda düzenli etmenizi istiyoruz. Sağlık kadrosunun gerektiğinde karışma yapabilecek özellikte olması ve çabuk boyut ekipmanıyla beraberce eve tedricen yapması akıbet etap önemli. Bunun takvimini de cumartesi ve alışveriş karışma kazanmak neredeyse hafta sonu tamamlamış olalım."

Bakan Koca, toplantıda, il müdürlerinden bulunan durumla ilişik bilgelik aldı ve değerlendirmelerini dinledi.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
Pakistan, Çin kökenli Sinopharm aşısına aceleci hallerde yararlanma onayı verdiÖnceki Haber

Pakistan, Çin kökenli Sinopharm aşısına...

Virginia'da aykırı görüşlü silahlı grupların gösterileri hadisesiz geçtiSonraki Haber

Virginia'da aykırı görüşlü silahlı grupl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!