HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı: 2020 senesinde sporun önemi hâlâ baş döndürücü anlaşıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı: 2020 senesinde sporun önemi hâlâ baş döndürücü anlaşıldı
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı, 2020 senesinde keyif düşüncesince spor yapmanın öneminin elan aşırı anlaşıldığını belirtti.
Ankara

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla menfi şartlarda güzeşte 2020 yılını AA muhabirine değerlendiren Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı, "Geride bıraktığımız yıl, spor ve esenlik açısından dayanıklı beraberinde sene oldu. Spor takip edenleri açısından da boyasız güzeşte beraberinde yılı geride bıraktık. Ligler eğleşme noktasına geldi. Olimpiyatlar ve Avrupa Futbol Şampiyonası kalmak mecburiyetinde kaldı. Kazanımımız ise bu sene esenlik düşüncesince spor yapmanın öneminin hâlâ baş döndürücü anlaşılması. Bu durum, 'Herkes İçin Spor' kültürüne de ağır yardım sağladı." değerlendirmesinde bulundu.

Salgın sürecinde spordan ırak kalınmaması düşüncesince ayrışık etkinlikler yapıldığını tamlayan Bölükbaşı, "Bu çağda 7 göstergeç programı gerçekleştirerek vatandaşlara aracısız idrak olanağı bulduk. Bunun yanı esna HisApp hareketli uygulaması, şahısların esenlik düşüncesince spor gereksinimlerini karşılaması açısından tam beraberinde altyapıya sahipti. Mobil uygulamanın kullanıcı sayısında ağır beraberinde artım gözlemledik bu dönemde. Su hatırlatıcı, 850'den beraberinde tomar idman videosu içinde ne olduğu ve hatırlatıcı nitelikleri ile topu topu kitlelere evlerinde kaldıkları müddette asistan oldu." ifadelerini kullandı.

Bölükbaşı, salgına karşın Avrupa Spor Haftası'nda 81 ilde kontrollü beraberinde halde baş döndürücü sayıda etkinliğin gerçekleştirildiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Avrupa Birliği Spor Elçisi olma sıfatı gereği ülkemizi en güzel halde temessül buyurmak düşüncesince derin çalıştık. 23-30 Eylül tarihlerinde topu topu Türkiye'de halis muhlis branşları sahada aktiflik düşüncesince seferber ettik. Avrupa'da en beraberinde tomar aktiflik eden dünya olduk. Bu faaliyetlerin kararında Nevşehir ilimizin 'Avrupa Spor Şehri' olması kazanımını elde ettik. 2021 senesinde Nevşehir'imiz sene süresince etkinliklere ev sahipliği yapacak."

HisApp uygulamasının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi düşüncesince çalışmalara bitmeme edildiğini tamlayan Bölükbaşı, "Şimdi önümüzde 2021 yılı var. Salgının etkilerinin ilkbahar aylarıyla beraberce en organ ineceğini kestirim ediyoruz. Bu gidişat spor salonlarına, tesislerine rağbeti de artıracaktır. Bu yılın en sansasyonel işi gine beraberinde hareketli infaz olacak. Avrupa Birliği kabilinden desteklenen bağış projeleri kapsamında dayanak noktası aldığımız plan yaşama geçecek. Bu infaz ile Türkiye'de mevcut spor tesislerinin tamamını uygulamanın içine yerleştirerek değme kabil branşa ulaşımı kolaylaştırmaya çalışacağız." sanarak konuştu.

Birçok projenin yeni icraat ile bitmeme edeceğini özetleyen Bölükbaşı, şöyleki bitmeme etti:

"Herkes düşüncesince spor festivallerimiz, 'Herkese Bir Lisans Gelecek İçin Bir Şans' projemiz, 'HİS Kampüste' programlarımız, kurslarımız, hareket seminerlerimiz, panellerimiz bu sene süresince da bitmeme edecek. Bu sene başkaca 'Yetenek Taraması' projesinin ilmî kısmını hâlâ beraberinde tomar araştırmak namına Gazi Üniversitesi ile çelimli beraberinde iş donanmasına giriyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin yeteneklerini, eğilimlerini hâlâ çelimli belirleme etmenin yollarını arayacağız. Ayrıca bu çalışma, aşırı kiloluluk ile mücadelede de bize kudret tutaç beraberinde kez olacak."

2021 yılının dimdik beraberinde ortamda ve çelimli beraberinde halde geçmesini isteyen Bölükbaşı, "Spor kültürünü tabana yansıtmak ve dimdik beraberinde topluluğun yapımı düşüncesince 2021'in çelimli geçmesini dilek ediyorum. Bu yıl, topu topu insanlığa sağlık, hayat ve hayırlar getirsin. Virüsün tahribatını en organ indirmenin yolu, dimdik dirim düşüncesince de lazım bulunan spor kültürüne ve esenlik düşüncesince spora hâlâ beraberinde tomar yönelmek. Virüsün etkilerini geride çoğaltmak ümidiyle." niteleyerek laflarını tamamladı.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
İdlib'de yerinden edilenlerin benimsemek düşüncesince başvurduğu metodlar hastalıklara çağrılık çıkarıyorÖnceki Haber

İdlib'de yerinden edilenlerin benimsemek...

Türkiye'nin kışlık sebzesi İzmir'denSonraki Haber

Türkiye'nin kışlık sebzesi İzmir'den

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!