Danimarka Kovid-19’un henüz aceleci yayılan çeşidi B117 dolayısıyla ülkedeki tedbirlerin süresini uzattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Danimarka Kovid-19’un henüz aceleci yayılan çeşidi B117 dolayısıyla ülkedeki tedbirlerin süresini uzattı
Danimarka, acemi insan koronavirüsün (Kovid-19) elan aceleci yayılan şekli B117 zımnında 16 Aralık'ta getirilen önlemlerin süresini 7 Şubat’a denli uzattı.
Kopenhag


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız topu topu cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini ziyade ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Magnus Heunicke, düzenlemiş olduğu matbuat toplantısında, İngiltere’nin peşi sıra Danimarka’da da tanıdık Kovid-19’un acemi şekli B117’nin sirayet hızının bu biçimde bitmeme etmesi durumunda, hikâye sayısının şita süresince düşünce verecek boyuta ulaşacağını söyledi.

PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) diyerek bilinen Kovid-19 testlerinin peşi sıra ortaya çıkan vakaların yüzdelik 3,6’sında B117’ye rastlandığına ayraç fail Heunicke, olaylarda salgının kaynağını aramak düşüncesince 600 insan elan istihdam edeceklerini aktardı.

Ev haricinde etkin bireylere ve değişik kişilerle teması olanlara çağrıda mevcut Heunicke, haftada minimum müşterek el sınav yaptırılmasını istedi.

Toplantıda bilim sağlayan Devlet Serum Enstitüsü Direktörü Henrik Ullum da Kovid-19’un çıkma hızının 0,9 olduğunu, B117’nin çıkma hızının ise 1,2 olduğuna ayraç ederek, B117 haiz rastgele 10 kişinin, virüsü 12 insana bulaştırdığını kaydetti.

Ülkede önlemler zımnında boğunuk bulunan işyerleri düşüncesince verilecek iktisadi desteklerin süresinin de 7 Şubat’a derece uzatıldığı kaydedildi.

Kısıtlamalar

Danimarka’da 16 Aralık’ta tahsil edilen kararla besin ve derman materyali satan mağazalar hariç, topu topu dükkanlar iare yerine 4 Ocak’a derece kapatılmıştı. Alınan kararla birlikte, amme personelleri evlerine gönderilmiş, terbiye kurumları da engin öğrenime geçmişti. 29 Aralık’ta ise bu kararın 17 Ocak’a derece uzatıldığı duyurulmuştu.

5 Ocak’ta tahsil edilen kararda ise en aşkın 10 insan bulunan müşterek araya yetişme kuralı 5 insana düşürülmüş, 1 m. bulunan içtimai ara uygulaması ise 2 metreye çıkarılmış, ülkede riziko seviyesi 4’ten 5’e yükseltilmişti.

Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler:
İzmir merkezli 12 ilde terör operasyonu: 48 gözaltıÖnceki Haber

İzmir merkezli 12 ilde terör operasyonu:...

Yeni kömür santrali yatırımı kar getirmiyorSonraki Haber

Yeni kömür santrali yatırımı kar getirmi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!