BORİS BECKER MARKASI TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA AÇILIYOR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BORİS BECKER MARKASI TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA AÇILIYOR

Breaking News;  Bize kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz? 

Hande Gürsoy; 1982 Uşak doğumluyum. MGS Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Gürsoy ile evliyim ve 2 oğlum var. Çocukluk döneminden bu yana tasarımcı olmak istedim ve eğitimime de bu doğrultuda yön verdim. Ortaokul kolej eğitimimi tamamladıktan sonra amacıma ve hedefime uygun olarak Bursa Güzel Sanatlar Lisesini kazandım. Lisans eğitimimi de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisinde tamamladıktan sonra tasarım alanında farklı firmalarda ve çok çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalıştım. MGS Group Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş. olarak faaliyetlerimize İstanbul merkezli, 30.05.2015 tarihinde başladık. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini eşim Murat Gürsoy yürütmektedir. Yurtdışı reklam ve pazarlama, kimya ve tekstil sektörlerinde faaliyetleri bulunan şirketimiz hem şirket tarihçemiz açısından hem de çalışan profili açısından genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Murat Gürsoy liderliğinde yatırım yapmaya değer alanları keşfetmeyi yeni istihdam alanları ve sürdürülebilir, yenilikçi faaliyet alanlarını keşfederek cesur ve emin adımlarla büyüme hedefleri koyan bunun için sürekli büyüyen ve gelişen bir şirket yapısına sahiptir. Ticari hayatına uluslararası reklam ve pazarlama sektöründeki faaliyetleri ile İstanbul-Almanya merkezli olarak başlayan firmamız; 2020 yılı içerinde iki marka patenti ile kimya ve tekstil sektörlerine de yatırımlar yaparak hem ihracat hem Türkiye satış kanalları uluslararası üretici kimliği kazanmıştır. 2020 yılında Boris Becker http://www.borisbecker.com.tr/ markası ile tekstil faaliyetlerimize başladık. Boris Becker, MGS Group bünyesinde olup tasarım ekibimle birlikte kurmuş olduğum ilk markamdır. Tasarımı ve üretimi Türkiye’ye ait Boris Becker markamız 2020-2021 Kış Koleksiyonu ile önce Avrupa’da ve sonrasında da Türkiye’de satışlarına başlamıştır. Avrupa ile olan iyi ve güvenilir ilişkilerimiz ile distribütör kanalları üzerinden Boris Becker Avrupa pazarına girmiş ve koleksiyonun tasarım gücü ile kısa zamanda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştır. 2020 yılında 150.000 adetlik bir ihracat rakamına ulaşarak pandemiye inat büyüme hızımızı hiç yavaşlatmadık.

Breaking News; Dünyayı etkisi altına alan corona virüs ile birlikte bir çok sektörde olduğu gibi sizin sektörünüzde de sıkıntılar yaşandı yaşanıyor sizler virüs ile beraber ne gibi çalışma planları uyguladınız? 

Hande Gürsoy; Ailemiz için önceliğimiz sağlıktır, çalışanlarımızı da ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu bakış açısı ile yetişmiş ve hem sosyal hem iş ilişkilerimizde bu düşünceyi benimsemiş yöneticiler olarak ben ve eşim Murat Gürsoy pandemi kurallarının şirket içinde uygulanmasına son derece hassasiyetle yaklaşmaktayız. Rutin testler ile çalışanlarımız için karantina önlemi alınması gereken durumlarda home office çalışma düzeni ile bu süreci sağlıkla atlatmak için elimizden gelen özveri ve çabayı göstermeye gayret etmekteyiz. Elbetteki zor bir süreç ama birlikte olarak aynı hedefe yürüyen ve hizmet eden bir grup şirketi olarak bu zor dönemi de sağlıklı bir şekilde atlatacağımıza inancımız sonsuz. Tüm dünyanın eski düzene dönmesi için her bireyin kendisine ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarını yerine getirmesi ile bu sürecin istenilen şekilde sonlanacağı günlerin yakın olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal olumsuzluklara rağmen faaliyet alanlarımızı genç ve dinamik yapımız; net kararlar ve hızlı aksiyon alma yetkinliğimiz ile büyütmeye geliştirmeye devam ettik ve edeceğiz. Bu kararlılıkla yeni istihdam alanları yaratarak kendi insanımıza ve bir Türk firması olarak üretip ihraç ederek ülkemize değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefler koymak gerçekleştirmek ve daha büyük hedefleri gerçekleştirmek üzerine yenilikçi adımlar peşindeyiz.

Breaking News; Çok güzel bir marka ile Türkiye piyasasında ciddi bir atılım yapacaksınız. Çalışmalarınızdan bahsedermisiniz? 

Hande Gürsoy; MGS Group olarak firmamızın tekstil sektöründeki ilk markası Boris Becker’dir. Tekstil sektörü faaliyetlerimizi marka yaratmak üzerine inşaa etmekteyiz. MGS Group olarak satın alınan Boris Becker ismine moda dünyasında tabela değeri kazandırmak üzerine bir yapı kurmaktayız. 2020 yılı Boris Becker markamızın doğum yılı oldu.Arge çalışmaları, tasarım yatırımları ve alt yapı oluşturmak üzerine yatırımların ön planda olduğu bir yıldı bizim için 2020. Aynı zamanda satış kanallarının belirlenmesi hem yurt dışı hem yurt içi ayaklarında yapılan hazırlık ve doğru-verimli yatırım bütçelerinin belirlenmesi kapsamında çalışmalarımıza ağırlık verdik. 2021 yılında ise oluşturulan bütçelerimiz ile satış ağımızı geliştirmek üzerine yatırımlarımızı hayata geçirmeye başlayacağız. Temelini attığımız satış kanalı yatırımlarımızı genişleterek 2021 yılında Boris Becker’in hem perakende mağaza sektöründe hem de digital platformlarda çokça duyacağınız ayrıca göreceğiniz bir marka olacağını söyleyebiliriz. Yurt dışında hali hazırda Almanya, Hollanda, İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz ..gibi hızla büyüyen distribütörler ağımıza Balkan ülkeleri ve Orta Doğu ihracatlarının da eklenmesi ile toptan satış kanalında Amerika’da dahil olmak üzere ihracat gerçekleştirmekteyiz. E-ticaret kanalında ise borisbeckershop.com ile Avrupa’da ve borisbecker.com.tr ile Türkiye’de satışlarımıza devam etmekteyiz.  Bunların yanında e-ticaret kanalında anlaşmalarımızı sağladığımız “Otto”, “Zalando”, “About You”, “Amazon”, “Limango” .. gibi Avrupa’nın geneline hitap eden market placelerde satışlarımıza başlıyoruz. Tüm platformlarda kanal sayımızı arttırmak üzerine çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Türkiye de perakende mağazacılık alanında Demsa Group ile gerçekleştirdiğimiz iş birlikteliğimiz ile Harvey Nichols ve Brandroom mağazaları ile Brandroom_online market satışlarımız devam etmektedir. Mağazacılık alanında da iş birliktelikleri ile ilgili yatırımlarımızı sürdürüyor olacağız. Önümüzdeki üç yıl planımızda kendi mağazamızı hizmete açmak ve akabinde franchising sistemi ile Boris Becker mağazalarımızın hem yurt içinde hem yurt dışında yaygınlaştırılması hedeflerimiz bulunmaktadır.

Breaking News; Bizlere bu senenin kadın- erkek renkleri ne tür giyimler ön planda olacak anlatmanızı rica edeceğiz. 

Hande Gürsoy; Pandemi, tüm yaşamımızı etkilediği gibi moda sektörünü de etkileyen bir süreç olmuştur. Bu süreç  aynı anda birden fazla işi bir arada yapma zorunluluğu getirirken moda dünyasında da konforu hiç olmadığı kadar ön plana çıkardı. Ofisin eve taşınması sonucu insanlar, konforlarını ön planda tuttukları yeni bir süreçten geçerken, spor şık olarak tabir edilen smart casual ürün gamı da bir o kadar genişledi. Biz de koleksiyonlarımızı sürdürülebilirlik üzerine inşa ettik.Yakın geçmişte sürdürülebilirlik üretim odaklı kullandığımız bir kavramdı yeni düzenimizde kumaştan, renge, kesimden aksesuara kadar tasarımın tüm aşamalarında sürdürülebilirlik Boris Becker erkeğiniz üzerinde de görülebilecek. Biz bu akımın Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada öncüsü olacağız. Sürdürülebilir Boris Becker koleksiyonunda; jogger pantolon, kapüşonlu sweatshirt ve sneakerla yürüyüşe çıkan ve sabah sporunu yapan bir işadamı, aynı kombinle uyumlu blazer ceketini giyip online ya da offline bir toplantıya katılabiliyor. Toplantı bitiminde üzerine giyilen bir pardösü ya da deri montla aynı kombin, ofisten çıkınca bir başka etkinliğe uyumlu hale geliyor. Kısacası Boris Becker koleksiyonları, rahatına düşkün olduğu kadar şıklığından da ödün vermeyen zamanı çok değerli erkeklere özel hazırlandı. Boris Becker tarzında soft renkler hakimdir. 2020-2021 Boris Becker Kış Koleksiyonunda dokusuyla kaliteyi anlatan deri ceketler, çok fonksiyonlu trençkotlar, mükemmel yıkamada denim ve micro dokulu örme gömlekler, dokulu astarsız baskılı ceket ve yün karışımlı balıkçı yaka trikoları tamamlayan kusursuz kesim mükemmel yıkama fit kesim jean pantolonlar ile micro desenli yıkmamalı chino pantolonlar gibi çok alternatifli kombinler yer almaktadır. Bu kombinlerin tamamlayıcısı deri seyahat ve sırt çantaları ile deri botlar ve sneakerlar ile Boris Becker kombini tamamlanmaktadır.

Breaking News; Boris Becker markasının daha çok duyulması adına ne gibi projeleriniz olacak? 

Hande Gürsoy; Boris Becker gücünü tasarımından almaktadır. Bu güne kadar sağladığımız başarılarımız bu güçten kaynaklanmaktadır. Bu etkinin varlığını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da gerçekleştirdiğimiz distribütör sunumlarında ve mağaza sunumlarında aldığımız geri bildirimler ile tescillenmiştir. 2020 yılında yatırımlarımızın ve zamanımızın büyük kısmını ayırdığımız tasarım süreci; koleksiyonun sunumunda müşterilerimizin övgüsü ile karşılanmıştır. Burada güç kaynağımız uluslararası iş ilişkilerimiz ve finansal gücümüzün yanında üreticilerimiz ile olan güven ve samimiyete dayalı iş ortaklıklarımızdır. Bundan sonraki süreçte satış ağımızın güçlendirilmesi için yatırımlarımızı ve zamanımızı daha etkin kullanmaya başladığımız döneme giriyoruz. Doğru lokasyonlarda, doğru markalar ile yapacağımız iş anlaşmalarımız ile buradaki yatırımlarımızı yoğunlaştıracağız. Digital platformlarda yatırımlarımızı arttırıp gelecek dönemde online satış payımızı da arttırarak zamana ve getirdiği yeniliklere uyum sağlayarak yolumuza devam edeceğiz.

Breaking News; Dünyaca ünlü tenisçi Boris Becker’in ismini taşıyan markasını Türkiye’ye kazandırdınız. Bu fikir nasıl doğdu başlangıç nasıl oldu? Nasıl karar verdiniz ? 

Hande Gürsoy; MGS Group olarak uluslararası iş birlikteliklerimiz ve özellikle yurt dışında reklam ve pazarlama alanındaki faaliyetlerimiz sebebi ile celebrity menajerleri ile de ilişkilerimiz bulunmaktadır. Tekstil sektöründe yatırım fikrinin doğması ile birlikte bağlantıda olduğumuz yurtdışı kaynaklarımızı da marka ismi arayışında olduğumuz yönünde bilgilendirdik. Bu kapsamda önerilen isimler için bir Ar-ge çalışması yürütüldü. Kariyeri boyunca altı kez Grand Slam şampiyonluğu, bir Olimpiyat Oyunları altın madalyası ve henüz 17 yaşındayken Wimbledon'ı kazanan en genç tenisçi olması sebebi gibi başarılarıyla Boris Becker ismi öne çıkmıştır. Aynı zamanda yaptığımız Ar-Ge çalışmalarında Boris Becker ismi hedef pazarımızda yaşam tarzı ile ve duruşu ile seçkin bir isim olarak belirlenmiştir.Koleksiyonumuzun tarzı, renk skalası ve duruşu ile örtüşen bir isim olan Boris Becker’in tabela değerine inandık. Bu kararımızın da doğru olduğunu aldığımız geri dönüşler ile görmüş olduk.

Breaking News; Bizlerin sormayı unuttuğu sizlerin değinmek istediği konuları da biz sormuş gibi anlatırsanız seviniriz.

Hande Gürsoy; MGS Group %100 yerli sermayeye sahip bir Türk firmasıdır. Ana faaliyet alanlarımız için insan kaynağı, üretim yeri ve iş ortaklarımız kapsamında önceliğimiz her zaman Türkiye olmuştur ve olacaktır. Ülkemizde geliştirdiğimiz faaliyetlerimizi tüm Dünya’ya sunan ihracat odaklı bir ticaret anlayışına sahibiz. Bu kapsamında ülke olarak çok değerli ve donanımlı bir insan kaynağına sahip olduğumuzu düşünüyoruz aynı zamanda kalite odaklı olmamız sebebi ile hem insan kaynağı hem de mamul ve yarı mamul tekstil ürünleri özelinde Türkiye’nin çok önemli kaynaklara sahip olduğunu biliyoruz. Boris Becker her koleksiyonu ile kendini geliştiren ve kendi alanında farklılaşmak üzerine yenilik peşinde olan bir markadır. Bu da her koleksiyonda ürün çeşitliliğinin artmasını dolayısı ile yeni iş ortakları demektir, bizim için büyümek iş ortaklarımız ile birlikte büyümek anlamı taşır. Üretimde olduğu gibi satış kanallarını arttırmak üzerine kurduğumuz hedeflerde yeni istihdam alanlarını oluşturmamıza kaynak oluşturmaktadır. ​MGS Group olarak sadece iplik, pamuk, kumaş ve hazır giyim mamul sağlayıcısı olarak Türkiye’nin Dünya tekstil sektöründe yer almasını değil tasarım ve yeni fikir alanlarında da değerini ihraç etmesi gerektiğine inanıyoruz. Markamızı konumlandırdığımız yer ve ülkemizi temsil etme istek ve arzumuz bu ortak hedefte birleşmektedir.

http://www.borisbecker.com.tr/

Anahtar Kelimeler:
Çin'in keşif aracı 'Tienvın-1' Mars'ın yörüngesine girdiÖnceki Haber

Çin'in keşif aracı 'Tienvın-1' Mars'ın y...

Marmara Bölgesi için fırtına uyarısıSonraki Haber

Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!