Takip Edin

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya Beşten Büyüktür’ sözünün patentini Tesçil ettirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘RTE’ markasının ardından “Dünya beşten büyüktür” sözünü de tescil ettirdi. Artık bir marka olan söz altında yapılacak faaliyetler arasında, “Kırtasiye ürünleri, ambalajlama, matbaa, basılı yayınlar, kitap, dergi, takvim, poster, fotoğraf, badana-boya malzemeleri, reklamcılık, pazarlama” yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, değişmeyen beş daimi üyesi bulunan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yapısını eleştirmek için kullandığı “dünya beşten büyüktür” sözünü tescil ettirdi.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın haberine göre, Erdoğan’ın vekili Arzu Akalın Türk Patent ve Marka Kurumu’na Haziran 2018’de başvurarak, “Dünya Beşten Büyüktür” sözünün tescil edilmesini istedi. 

Erdoğan daha önce “Recep Tayyip Erdoğan”, “RTE” ve kendi adına oluşturulan vinyet şekli tescil ettirerek, markalaştırmıştı. Türk Patent ve Marka Kurumu, yapılan başvuruyu incelemeye alarak Ekim 2018’de karar aşamasına geldi. Herhangi bir engel bulunmadığı belirlenince talep tescillendi ve böylece “Dünya Beşten Büyüktür” sözünün sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. 

“Dünya Beşten Büyüktür” sözü aynı zamanda koruma altına alındı. Her yıl mevzuat çerçevesinde ücreti ödenerek Türkiye ve uluslararası zeminde markanın başkaları tarafından kullanılması engelleniyor. Örneğin yabancı bir ülke bu sözü ticari faaliyeti için kullanırsa derhal itiraz yapılacak ve mahkeme kararı ile iptal ettirilebilecek.

KORUMA ALTINDA

REKLAMCILIK İLK SIRADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tescil ettirdiği “Dünya Beşten Büyüktür” markasının altında yürütülecek faaliyetler şöyle sıralandı:

“Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler ile ilgili hizmetler, ticari ve reklam amaçlı sergi ve fuarların organizasyonu hizmetleri, reklam amaçlı tasarim hizmetleri; alıcı ve satıcılar için online pazaryeri (internet sitesi) sağlama hizmetleri. Büro hizmetleri; sekreterlik hizmetleri, gazete aboneliği düzenleme hizmetleri, istatistiklerin derlenmesi, büro makinelerinin kiralanması hizmetleri, bilgisayar veri tabanlarındaki bilginin sistematik hale getirilmesi, telefon cevaplama hizmetleri. İş yönetimi, idaresi ve bu konular ile ilgili danışmanlik, muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri, personel işe yerleştirme, işe alma, personel seçimi, personel temini hizmetleri, ithalat-ihracat acente hizmetleri, geçici personel görevlendirme hizmetleri. Açık artırmaların düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi hizmetleri. 

HER TÜRLÜ KAĞIT

Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için kağıt, karton (mukavva); kağıt veya karton malzemeden mamul ambalajlama ve sarma malzemeleri, karton kutular; kağıttan yapılmış tek seferlik kullanıma mahsus ürünler; (kırtasiye amaçlı ürünler hariç) kağıt havlular, kağıt peçeteler. Plastik malzemeden mamul ambalajlama ve sarma malzemeleri. Matbaa ve ciltleme malzemeleri. Basılı yayınlar, basılı evrak; kitaplar, dergiler, gazeteler, faturalar, irsaliyeler, gelir makbuzları, takvimler, posterler, fotoğraflar, afişler, tablolar, çıkartmalar, pullar. Kırtasiye, büro, eğitim-öğretim, yazım, çizim, resim ve sanatçılar için malzemeler (mobilyalar ve cihazlar hariç): kırtasiye tipi kağıt ürünler, yapıştırıcılar, kalemler, silgiler, kırtasiye tipi bantlar, el işi için karton.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ

Eğitim ve öğretim hizmetleri. Sempozyum, konferans, kongre ve seminer düzenleme, idare hizmetleri. Spor, kültür ve eğlence hizmetleri (sinema, spor karşılaşmaları, tiyatro, müze, konser gibi kültür ve eğlence etkinlikleri için bilet sağlama hizmetleri dahil). Dergi, kitap, gazete v.b. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil). Film, televizyon ve radyo programları yapım hizmetleri. Haber muhabirliği hizmetleri, fotomuhabirliği hizmetleri. Fotoğrafçılık hizmetleri. Tercüme hizmetleri.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DÜNYA

Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali’nde yangın çıktı

Avrupa’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Fransa’daki tarihi Notre Dame Katedrali’nde renovasyon çalışmalarının yapıldığı bölümde yangın çıktı.

Ölü ve yaralı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, Paris Emniyet Müdürlüğünce, yangın nedeniyle katedralden uzak durulması çağrısında bulunuldu.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı.

Devamını oku

DÜNYA

Oyuncu Tolga Karel, Arizona’da Namaz Kıldı

İki yıl önce Amerika’ya yerleşen ve TIR şoförlüğü yapan oyuncu Tolga Karel, Arizona’da namaz kıldı.

‘Yaprak Dökümü’ dizisiyle hafızalara kazınan Tolga Karel, iki yıl önce Amerika’ya yerleşmişti. Oyunculuğa ara verip TIR şoförlüğü yapan ünlü isim, sosyal medya paylaşımıyla gündem oldu.

NAMAZ KILDI

Karel, Arizona’da namaz kılarken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

Karel fotoğrafının altına,”Çok içimden geldi Arizona’da namazımı kılmak istedim cami yok ama önemli değil inanan Gönüller’e heryer Rabbim’in eviAllah’ım! Sana malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım! hükmüne beni razı kıl, kaderimde bulunanı bana mübarek et, tehir ettiğinin acele olanını, acele ettiğinin tehirini istemeyeyim. Nefsimi isyandan mahrum kıl, teslimine yardımcı ol.’ amin” notunu düştü.

Devamını oku

DÜNYA

Trump ile Kim Jong-Un, 8 ay sonra Vietnam’da buluştu

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, bugün Vietnam’ın başkenti Hanoi’de bir araya geldi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, dün Vietnam’ın Dong Dang tren istasyonuna ulaşmış ve Vietnamlı yetkililer tarafından kırmızı halı ve şeref kıtası ile karşılanmasının ardından bir araca binerek Trump’la görüşeceği zirve için başken Hanoi’ye doğru yola çıkmıştı.

Trump’ın da Hanoi’ye ulaşmasının ardından iki lider, bugün, akşam yemeği öncesi kısa bir ikili görüşme gerçekleştirdi. İkili görüşmenin ardından akşam yemeğine katılmadan önce el sıkışarak ve gülümseyerek basına poz veren iki lider daha sonra yemeğe geçti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun da katılacağı zirvede, Trump ve Kim, Perşembe günü bir dizi resmi görüşmede bulunacak.

Trump ve Kim’in, Kuzey Kore’nin ABD’ye tehdit oluşturan nükleer silahlardan temizlenmesini yolunda somut adımların atılamadığı Singapur’daki tarihi görüşmesinden 8 ay sonra gerçekleşen başkent Hanoi’deki zirvenin konusunun ‘nükleer silahsızlanma’ olması da beklentiler arasında.

Devamını oku

Facebook

Trend

Copyright © 2018 www.breakingnews.com.tr Tüm Hakları Saklıdır