Takip Edin

manşet

Breaking News Turkey

Yayınlanma tarihi

-

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

manşet

Erdoğan: Biri Cezaevin de Süre Dolduruyor, Aynı Yola Düşebilirsin

Yayınlanma tarihi

-

-

Elazığ’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yüklendi. Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ima eden Erdoğan, Akşener için “Birileri cezaevinde süre dolduruyor, aynı yola düşebilirsin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAK Parti‘nin Elazığ mitinginde konuştu. Erdoğan, Denizlimitinginde kullandığı ifadeler nedeniyle ağır yüklendiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili sert ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

BU MEYDANDA ZİLLET YOK, BEKA VAR

31 Mart’ta 4’lü yalan çetesine dürüstlük dersi vermeye hazırlanan gakgoşlar var. Bu meydanda yalan yok, iftira yok. Bu meydanda sadece aşk var, dürüstlük, nezaket var. Bu millette zillet yok sadece beka var. Bu meydanda bölücüleri demir yumruk olup ezenler var.

Dün dünya kadınlar günüydü. Bizim için dünya kadınlar günü sadece bir gün değildir. Bu batının anlayışıdır. Ana her gün var mı? Var. Ana varsa insan var. ‘Cennet annelerin ayaklarının altındadır’

Elazığlı kardeşlerim önce memleket, demokrasi ve istikrar dedi. Elazığ’a layık olacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Bu güzel vatanı yeni başarılara yeni zaferlere taşıyacağız. Bir kez daha sizlerden destek istiyorum. Elazığ’ın 31 Mart’ta bir kez daha sandıkta istikrar sürsün demesini istiyorum.

BU MİLLET 6-7 PARTİ DEĞİŞTİREN FIRILDAKLARI GÖRDÜ

Siyaset özünde bir yarıştır. Rekabettir, mücadeledir. Siyaset bileğinin gücüyle değil, sözün gücüyle kalpleri kazanmaktır. Siyaset insanları ortak idealler temelinde bir araya getirmektir. Birbirine kırdırma aracı değildir. PKK‘nin desteklediği HDP gibi… Onlar bu millete ihanet içindedir. Her kim miting meydanlarını iftira kürsüsüne çeviriyorsa o siyaseti lekeler. Bu millet CHP‘nin Güneş Motel rezaletini, 6-7 parti değiştiren fırıldakları görmüştür. Seçim sandığı önüne gelince bu millet yalancıya dersini verir. Tarihimiz çapsızlarla doludur. Tarihimiz projeleriyle değil laf cambazlıklarıyla halkın gönlüne girmeye çalışan kifayetsizlerle doludur. Bu 40 yıllık siyaset hayatı içinde her türlüsünü gördük. Darbecilere direnenleri de tankların arasından sıvışanları da gördük.

BİZE ÖMÜR BİÇENLERİ HEZİMETE UĞRATTIK

Açtığım davaları kazanıyorum. Man adası diye bir şey tutturdu. Ondan da 2,5 milyon kazandık. O parayı aldığımda onu Mehmetçik Vakfı‘na hibe edeceğim. Hiç olmazsa Kılıçdaroğlu‘nun da bir faydası olur. Milletimizin desteğiyle bu tiplerin hepsini son 17 senede 14 kez sandığa gömdük. Ne dediler ‘Muhtar bile olamaz.’ Bize ömür biçenleri hezimete uğrattık. Allah’ın izniyle sandığa gömdük. Bu millet hakarete, yalana asla izin vermez. Benim milletim esere projeye oy verir.

ONUNLA HEMEN HESAPLAŞACAĞIZ

CHP Genel Başkanı’nın akşam başka gündüz başka yalanlarıyla uğraşmaktan bıktık. Bay Kemal’in yalan furyasına diğer ortakları da katıldı. Sürekli iftira atıyorlar. Dağdan aracılarla direktif geliyor hemen ertesi gün Kandil‘in mızıkacıları bize saldırıyor. Şaka bahanesiyle önlerine çıkan herkesi terörist damgası vurmaya, terörist demeye devam edecekler. İnşallah aynı hataya burada da düşmezler.

Eğlence olsun diye terörist denmez. Bunun adı şaka değil, komiklik değil… Olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir. Mahkemede hesaplaşacağız. Fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onun hesabı ağır olacak.

Muhalefetin seviyesi çapı bu. bunlardan ne köy olun ne kasaba. Bunların tek hedefi koltuklarını korumak.

Sen Erdoğan’ın ağzından halkına terörist dediğini ispatlayamazsın. Ödeyeceksin. Ortağın hesabını ödüyor. Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin. Bu ülkenin cumhurbaşkanına iftira atamazsın. Türkiye yol geçen hanı değildir. Bir hukuk devletidir.Sürekli bizi dillerine doluyorlar. CHP’ye sözde İYİ Parti’ye gönül vermiş kardeşlerime gerçekleri anlatmıyorlar. Kardeşlerim bu çapsızlar hangi iftirayı atarsa atmaz bizim gündemimiz, hedefimiz millet…

Kaynak: haberler.com

Devamını oku

manşet

Özel Haber: CHP’li Belediye Başkanı vatandaşı tehdit etti

Yayınlanma tarihi

-

-

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, vatandaşlara bağırarak “Oy yoksa size hizmet yok” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Hatay’dan yeniden belediye başkan adayı gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamında ilçelere ve köylere ziyaret gerçekleştiriyor.

KENDİSİNE OY VERMEYEN KÖYLÜLERE HİZMET YAPMAM DEDİ

Bir beldede ziyareti sırasında vatandaşlar tarafından karşılanan Lütfü Savaş, geçen seçimlerde kendisine oy vermeyen köylülere hizmet yapmayacağını söyledi. Savaş, vatandaşlara “Siz bizi adam yerine koyacaksınız biz de sizi adam yerine koyacağız. Bu kadar net. Oy vermiyorsunuz konuşuyorsunuz” dedi. Vatandaşlardan birinin Lütfü Savaş’a belediye başkanı olduğunu hatırlatarak görevini yerine getirmekle mecbur olduğunu söyledi. Savaş ise bağırarak “Niye mecbur olayım mecbur değilim. Oy vereceksiniz hizmeti öyle alacaksınız” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

manşet

Göbeklitepe’de Moda ve Konser rüzgarı esecek

Yayınlanma tarihi

-

-

Şanlıurfa’daki tarihi ören yerinde bulunan hayvan figürlerinden yola çıkılarak tasarlanacak 30 kıyafet, düzenlenecek defileyle beğeniye sunulacak Yapımcı Savaş Uğurlu: “Ören yerinde bulunan hayvan figürlerinin tamamını özel bir gayretle modayla buluşturacağız. Amacımız, ülke olarak sahip olduğumuz potansiyelimizi ortaya çıkarmak, insanlığın faydasına sunmak”

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Göbeklitepe’de bulunan dikili taşların üzerindeki hayvan figürlerinden yola çıkılarak tasarlanacak kıyafetler, düzenlenecek kültür defilesinde sergilenecek.

Şehri Medeniyet Kültür Projesi yürütücüsü, Medyadoktoru firmasının yapımcısı Savaş Uğurlu,  yaptığı açıklamada, Şanlıurfa Göbeklitepe’de 17 Nisan 2019’da büyük bir organizasyon gerçekleştireceklerini söyledi.

Uğurlu, tarihi ören yerinin dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunmak istediklerini dile getirerek, Göbeklitepe’deki taşlarda bulunan hayvan figürlerinden esinlenerek dev bir defile hazırladıklarını bildirdi.

Tasarımcı Aylin Yılmaz’ın 30 ayrı hayvan figürünü kullanarak tasarladığı giysilerin yer alacağı defilede 30 mankenin görev yapacağını ifade eden Uğurlu, Göbeklitepe’yi modayla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarına ifade etti.

Uğurlu, “Ören yerinde bulunan hayvan figürlerinin tamamını özel bir gayretle modayla buluşturacağız. Göbeklitepe’de Aslan, yılan, kertenkele ve birçok ilginç figür var. Modellerin üzerinde özveriyle çalışıp tek tek kullanacağız. Dönemin kıyafetlerini giyilebilir duruma getireceğiz. Günümüze uyarlayınca bunu birçok insanın da giymeye başlayacağını düşünüyoruz. Biz bunu tanıtmak ve modayla bütünleştirmek istedik. Modayla bütünleşince de bu kıyafetler yurt dışından gelenlerin de ilgisini çekecek ve iyice giyilebilir bir hal alacaktır.” diye konuştu.

– “Projeler yerelde kalmamalıdır”

Hazırlıkların yaklaşık 9 aydır hummalı bir şekilde devam ettiğini anlatan Uğurlu, bu kapsamda birçok arkeoloji ve tarih uzmanının görüşlerine de başvurduklarını söyledi.

Uğurlu, gayelerinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yılı turizmde “Göbeklitepe Yılı” olarak ilan etmesinin ardından yıla yakışır bir organizasyonu kamu ve özel kuruluşların desteğiyle gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

Göbeklitepe’nin insanlıkla paylaşacağı çok daha fazla değerinin olduğunun her geçen gün daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Uğurlu, şunları kaydetti:

“Amacımız üzerimizdeki küllere üflemek, ülke olarak sahip olduğumuz potansiyelimizi ortaya çıkarmak, insanlığın faydasına sunmaktır ve ülkemizin bu değerlerinin dünyaya anlatılmasına katkı sağlamaktır. Hedefimiz geleceği ve büyük potansiyeli olan tarih, kültür, barış ve huzur şehri Şanlıurfa topraklarında bulunan Göbeklitepe’yi el birliği ile bugünkünden daha iyi noktalara daha ileriye taşımak için çalışmalar yapmaktır. Başta Göbeklitepe olmak üzere birçok önemli kültür ve medeniyete sahibiz. Bu tür yerleri tüm dünyaya tanıtmak istiyorsak küçük projeler yerine daha kapsamlı işler yaparak ülkemize yabancı turisti ve basını daha fazla çekebiliriz. Projeler yerelde kalmamalıdır.”

Uğurlu, organizasyona çok büyük süprizlerin olacağınıda belirterek, ulusal basının yanı sıra birçok uluslararası medya kuruluşunun temsilcilerinin de katılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Devamını oku

Trend

EnglishTurkey